15.09.2020 - 22.09.2020 Sztuki wizualne, Wydarzenia

„Art Pozy Pandemics 2020” Międzynarodowa Wystawa Sztuki Współczesnej

Wtorek, 15 września – wtorek (święto japońskie) 22 września 2020 r.

Harada-no-mori Gallery (Harada-dori 3-8-30, Nada-ku, Kobe)
wstęp bezpłatny
10:00-18:00
(w dniu 22 września galeria jest otwarta do godziny 14:00)

Artyści:
Professor Andrzej Banachowicz,
Professor Zbigniew Bajek,
Mgr Agata Drogowska,
Professor Krzysztof Gliszczyński,
Mgr Julia Królikowska,
Mgr Aleksandra Kujawska,
Professor Katarzyna Kujawska-Murphy,
Profesor Mirosław Pawłowski,
Dr Filip Wierzbicki-Nowak,
Professor Zbigniew Szot

Serdecznie zapraszamy!

Niezwykłość tejże wystawy, polega na tym, iż pomimo światowej pandemii – zacieśniła naszą artystyczna przyjaźń oraz komunikację.
Pomimo geograficznej odległości – artyści mają podobne przemyślenia i potrzebę wizualnego wyrażenia odczuć, lęków, niemocy ale też nadziei i radości na wspólna realną wystawę, tak jak ma to miejsce od 21 lat.
Utrudnienia są wciąż ogromne: nie docierają paczki, długo nie działała poczta ani usługi kurierskie. Pomimo powyższych trudności, kreatywność artystyczna pozwoliła nam osiągnąć jednak cel i oto mamy większa  niż dotychczas przyjemność, jednakowoż z większą niż kiedykolwiek pokorą, zaprosić na wystawę najbardziej szanowni artyści.
Pandemia koronawirusa jednak nie zna podziałów i wymusiła ograniczenia. 

Praca i potrzeba tworzenia dla człowieka jest ważnym życiodajnym aspektem, podobnie jak międzyludzkie kontakty, które musiały zejść do zdalnych spotkań, zdalnych studiów, zdalnej pracy. 

Pomimo tak ciężkiego czasu doświadczanego przez naszą piękną, błękitną planetę, mamy potrzebę wyrażania swych doświadczeń za pomocą sztuki, dzięki której można zademonstrować to, czego nie da się opisać. 

Powyższa zatem wystawa jest o tyle donioślejsza, że pomimo wielu ograniczeń , ma miejsce w rzeczywistości, a nie jedynie wirtualnie. 

Zatem mamy przyjemność uczestniczyć z materialnymi dziełami sztuki wybitnych polskich artystów w japońskim, prestiżowym Muzeum  Harada no Mori  W Kobe w Japonii. 

Nasi przyjaciele artyści z Grupy A-21 w Osace, od 20 lat współpracujący z nami zaprosili polskich artystów do wystawy, która pierwotnie miała być prestiżowym wydarzeniem towarzyszącym Olimpiadzie 2020 w Tokio.
Składamy szczególne podziękowanie za objęcie tej niezwykłej wystawy Honorowym Patronatem Instytutu Polskiego.

from to
Scheduled Sztuki wizualne >Wydarzenia