29.05.2023 Aktualności, Muzyka, Wydarzenia

Chopin Festival 2023 in Omotesando

W dniach 22-27 maja odbył się Festiwal Chopinowski 2023 w salonie Pause – należącym do producenta fortepianów Kawai – na prestiżowej tokijskiej promenadzie Omotesando.

Tematem tegorocznego festiwalu były ballady i scherzo. Przez tydzień, podczas chopinowskich koncertów południowych i wieczornych wystąpiło 11 znakomitych pianistów. Wydarzenie zwieńczył koncert Polaka, Mateusza Dubiela, zwycięzcy 51. Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina (2022).

Festiwal Chopinowski na Omotesando cieszy się dużym zainteresowaniem wśród japońskich wielbicieli muzyki Fryderyka Chopina i odgrywa znaczącą rolę zarówno w rozpowszechnianiu wiedzy na temat polskiego kompozytora, jak i promocji młodych, zdolnych artystów. 13. edycja wydarzenia została zorganizowana przez Japońskie Towarzystwo Chopinowskie we współpracy z licznymi firmami: Kawai, PLL LOT, ZEN-ON, Gakken, Ongaku-no Tomo, PTNA oraz z Narodowym Instytutem Fryderyka Chopina i Instytutem Polskim w Tokio, który co roku zaprasza na Festiwal polskiego artystę.

 

Zdjęcia: Instytut Polski w Tokio

Scheduled Aktualności >Muzyka >Wydarzenia