27.09.2023 Aktualności

Dziewczęcy Chór Katedralny Puellae Orantes z Tarnowa – z wizytą w Japonii

Dziewczęcy Chór Katedralny Puellae Orantes z Tarnowa wystąpił w dn. 22.09 w Ambasadzie RP w Tokio, w przededniu premierowego koncertu w Japonii, w Tamashin Risuru Hall wraz z Orkiestrą Filharmonia Tama pod batutą maestro Chikary Imamury.

 

W programie koncertu znalazły się m.in. aranżacje polskich utworów folklorystycznych, dzieła Fryderyka Chopina, pieśni Stanisława Moniuszki oraz Missa pro Patria – utwór skomponowany przez Łukasza Farcinkiewicza z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Chór Puellae Orantes powstał w 1985 r. przy Bazylice Katedralnej w Tarnowie. Jego założycielem i dyrygentem jest ks. Władysław Pachota, a kierownikiem artystycznym Aleksandra Topor.

 

Puellae Orantes jest laureatem 26 konkursów, Złotych i Platynowych Płyt oraz Fryderyka. Koncertował głównie w Europie, w Stanach Zjednoczonych i na Tajwanie. W tym roku zespół po raz pierwszy otrzymał zaproszenie do Japonii.

 

Chórowi akompaniował Łukasz Farcinkiewicz, warszawski kompozytor, pianista i dyrygent. Utwory Fryderyka Chopina wykonała solo pianistka Weronika Gardziel.

 

Projekt został zrealizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz licznych instytucji polskich i japońskich, w tym Instytutu Polskiego w Tokio.

 

Film promujący koncerty w Japonii: https://www.youtube.com/watch?v=RuxVUK2k4VA.

 

Zdjęcia: Instytut Polski w Tokio oraz Adam Wróbel

Scheduled Aktualności