29.09.2023 - 1.10.2023 Inne, Wydarzenia

Europejski Dzień Języków 2023

Świętuj z nami Europejski Dzień Języków!

26 września każdego roku obchodzimy Europejski Dzień Języków – międzynarodowe święto, ustanowione w 2001 r. z inicjatywy Rady Europy, którego celem jest popularyzacja różnorodności językowej oraz kulturowej Europy i nauka języków obcych. 

W ramach tegorocznych obchodów, od 29 września do 1 października tokijski klaster EUNIC Japan i Stowarzyszenie Hiroo Shopping Street Promotion organizują festyn uliczny pt. „Europejski Dzień Języków na Hiroo Sampo Do-ri 2023″. W wydarzeniu weźmie udział 11 krajów europejskich (Polska, Irlandia, Holandia, Słowacja, Słowenia, Czechy, Niemcy, Finlandia, Francja, Portugalia, Litwa), z których każdy będzie promował swoją kulturę i język.

Jest to znakomita okazja, aby lepiej poznać różne oblicza kultury europejskiej! Osoby, które odpowiedzą na quiz wiedzy o Europie i uzbierają stemple za prawidłowe odpowiedzi, 1 października mogą wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród! 

Tego dnia będzie można również wziąć udział w rozmówkach z uczestnikami z różnych krajów, a na naszym stoisku nabyć książki o tematyce związanej z Polską, oferowane przez Books&Cafe Dreadnought.

 

Szczegóły: https://www.hiroo.info/?p=21581 (jęz. japoński)

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

from to
Scheduled Inne Wydarzenia