03-12-2021 Aktualności

Gala z okazji 10.lecia IP w Tokio z udziałem japońskich laureatów Konkursu Chopinowskiego

1.12 odbyła się w Ambasadzie RP Gala z okazji 10.rocznicy powstania Instytutu Polskiego w Tokio (17.11.2011). W uroczystości – zainaugurowanej przez Ambasadora RP w Japonii Pawła Milewskiego, dyrektor IP w Tokio Urszulę Osmycką oraz przewodniczącego Polsko-Japońskiej Ligi Przyjaźni w Izbie Radców Hirofumi Nakasone – wzięło udział 50 gości, głównie japońskich przedstawicieli świata kultury i partnerów IP.

Galę uświetnił występ japońskich laureatów tegorocznego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie – pana Kyoheia Sority (II miejsce) oraz pani Aimi Kobayashi (IV miejsce). Był to ich pierwszy wspólny występ w Tokio po powrocie z Konkursu w Polsce.

Podczas przyjęcia wyeksponowane zostały wybrane plakaty z wystawy współczesnego polskiego projektowania graficznego „Eye on Poland” – zorganizowanej przez Culture.pl i Instytut Polski w Tokio w 2015 i 2016 r. oraz prezentacja multimedialna na temat dorobku Instytutu Polskiego w Tokio na przestrzeni ostatniej dekady – z wykorzystaniem polskiej muzyki filmowej. 

Atrakcją przyjęcia – w formie zasiadanej – były potrawy kuchni polskiej oraz loteria z polskimi fantami: zestawami ceramiki z Bolesławca i kosmetykami naturalnymi YOPE.