21-11-2019 Wydarzenia

Japonia upamiętniła 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę

Dzięki staraniom Instytutu Polskiego oraz Ambasady RP w Tokio, 11 listopada br. – w Święto Niepodległości, wybrane miejsca w Japonii zostały podświetlone w barwach flagi RP -na biało-czerwono.

Polska flaga została wyświetlona na żaglowcu Dar Młodzieży cumującym w Święto Niepodległości w porcie w Osace w dniach 11-12 listopada br.

Symboliczne iluminacje pojawiły się również na budynku jednego z największych na świecie akwariów – Kaiyukan w Osace, na ponad stumetrowym „kole diabelskim” – Tempozan Ferris Wheel w Osace wraz z życzeniami z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Budynek ratusza w m. Tsuruga oraz muzeum „Port of Humanity Museum” w Tsuruga (w którym przedstawione są ekspozycje nawiązujące do historii polskich „Sierot Syberyjskich”, ocalonych przez Japoński Czerwony Krzyż w latach 20.tych ubiegłego stulecia oraz do działalności japońskiego konsula Sugihary Chiune, którego wizy uratowały w czasie II wojny światowej życie wielu polskich Żydów) również został podświetlony w  barwach polskich.

DSC00602s
DSC00644s