13.04.2023 Aktualności, Wydarzenia

Koncert dla Ukrainy w Fukudenkai

13 kwietnia, Ośrodek Pomocy Społecznej Fukudenkai w Tokio, w którym w latach 1919-1922 znalazły schronienie polskie sieroty po zesłańcach na Syberię (tzw. dzieci syberyjskie), zorganizował we współpracy z Instytutem Polskim w Tokio koncert charytatywny dla Ukrainy.

Podczas inauguracji wydarzenia głos zabrał prezes Fukudenkai Takaaki Ota, dyrektor Instytutu Polskiego w Tokio Urszula Osmycka oraz przedstawiciel niższej izby Parlamentu Japonii  Hirobumi Niki.

W programie artystycznym, zaprezentowanym przez ukraińską śpiewaczkę operową Oksanę Stepanyuk (sopran) oraz japońską pianistkę Chisato Hirumę, znalazło się kilkanaście pieśni ukraińskich, japońskich i międzynarodowych.

Koncert został zorganizowany w celu pomocy uchodźcom z Ukrainy przebywającym w Polsce, a także w podziękowaniu dla zebranych gości za ich dotychczasową pomoc na rzecz Ukrainy.

Mimo tak dużej odległości Japonii od Polski i Ukrainy, Japonia i Japończycy nie pozostają obojętni na los Ukrainy i uchodźców, podobnie jak ponad sto lat temu Japonia nie pozostała obojętna na los polskich dzieci syberyjskich. Dziękujemy za tę pomoc!

Zdjęcia: Fukudenkai / IP Tokio

Scheduled Aktualności Wydarzenia