1.04.2022 Aktualności

Premiera spotu animacyjnego z okazji 10.lecia IP w Tokio

W ramach obchodów 10.lecia Instytutu Polskiego w Tokio, 1 kwietnia odbył się w Ambasadzie RP premierowy pokaz artystycznego spotu animacyjnego, wyprodukowanego przez zespół polskich i japońskich artystów związanych z firmą JUICE Tokyo (Michał Dwojak-Hara, Rafał Gosieniecki, Mayu Yamashita), we współpracy z wybitnym kompozytorem muzyki do gier komputerowych Akirą Yamaoką, pianistą Michałem Sobkowiakiem oraz tancerkami specjalizującymi się w polskich i japońskich tańcach ludowych.

Spot został wyprodukowany w najnowszej technologii animacyjnej. Przedstawia w abstrakcyjny sposób działalność Instytutu Polskiego w Tokio poprzez zastosowanie symboliki barw, dźwięków oraz elementów kultury polskiej i japońskiej. 

Projekcję spotu poprzedził mini recital fortepianowy Michała Sobkowiaka, który wykonał m.in. – w akcie solidarności z Ukrainą – utwór ukraiński „W wiśniowym sadzie” we własnej aranżacji.

Podczas spotkania, producenci z JUICE Tokyo przedstawili prezentację na temat tajników powstawania spotu, a następnie miała miejsce dyskusja z udziałem publiczności.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele świata kultury, producenci filmowi, artyści-muzycy oraz influencerzy i youtuberzy. 

Zobacz spot: https://instytutpolski.pl/tokyo/spot-10-lecia-ip-jp/. Zdjęcia: IP Tokio/Anna Koyama, Narumi Yorichika.

Scheduled Aktualności