28.06.2022 Aktualności

[raport] Tournée Orkiestry Baltic Neopolis w Japonii

W czerwcu br. szczecińska orkiestra smyczkowa Baltic Neopolis kierowana przez altowiolistkę Emilię Goch Salvador przyjechała do Japonii.

23.06 artyści wystąpili w Matsumoto, a 26.06 w prestiżowym amfiteatrze z widokiem na górę Fuji –  Stellar Theatre w Kawaguchiko.

W koncertach wzięli również udział światowej sławy soliści: skrzypek i koncertmistrz Vasko Vassilev – dyrektor artystyczny zespołu od 2015 roku oraz uwielbiana w Japonii pianistka Fuzjko Hemming.

Baltic Neopolis Orchestra powstała w 2008 roku; poza dorobkiem artystycznym, na który składa się ponad 1000  koncertów w Polsce i na świecie, zespół otrzymał m.in. Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt działalności w 2014 roku oraz statuetkę Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Muzyka Kameralna.

Trasa koncertowa została zorganizowana przez japoński impresariat muzyczny – Tempo Primo, we współpracy z Instytutem Polskim w Tokio oraz Instytutem Adama Mickiewicza.

Na zaproszenie Instytutu Polskiego w Tokio – kwartet smyczkowy orkiestry Baltic Neopolis wraz z pianistką Haruną Koide wystąpił też podczas Festiwalu Polskiego w Tokio w Shibuya Stream Hall 18.06.

Zdjęcia: Instytut Polski w Tokio / Maciej Komorowski oraz Baltic Neopolis Orchestra.

Scheduled Aktualności