3.11.2020 - 29.11.2020 Teatr i taniec

Spektakl baletowy „Exodus” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” (Wydarzenie online)

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w ramach projektu „Taniec natchniony – od folkloru do współczesności” przygotował spektakl baletowy „Exodus”, który pierwotnie miał być zaprezentowany na żywo w Japonii, ale w związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2, został przeniesiony do przestrzeni wirtualnej i zostanie udostępniony online.

Spektakl „Exodus” jest historią o wędrówce uczestników masowej ucieczki lub podróży, stworzoną przez choreografa Zespołu pieśni i Tańca „Śląsk” Michała Zubkowa do muzyki Wojciecha Kilara, łączącą sztukę tradycyjną i współczesną i ukazującą przenikanie się kultur.

Inspiracją widowiska były historyczne wydarzenia sprzed stu lat  – pomoc Japońskiego Czerwonego Krzyża w ratowaniu polskich sierot z Syberii, które przypłynęły do portów w Tsurudze i Osace w latach 1920-22 oraz historia japońskiego konsula na Litwie Chiune Sugihary, który pomógł w ucieczce z piekła wojny wielu Żydom.

Integralną częścią projektu są warsztaty polskich tańców ludowych i narodowych –  poloneza, krakowiaka i trojaka.

Spektakl „Exodus” zostanie udostępniony online, ale odbędą się również przedpremierowe pokazy z publicznością w Tokio, Sapporo, Osace i Okayamie.

Harmonogram pokazów przedpremierowych:

  • 3.11.2020 r. Kirameki Minatokan, Tsuruga, pref. Fukui
  • 9.11.2020 r. Teatr X (Kai) w Ryogoku, Tokio
  • 21.11.2020 r. Sapporo L Plaza, Sapporo, Hokkaido
  • 29.11.2020 r. Higashi Osaka City Cultural Creation Center, Osaka
  • 29.11. 2020 r. Setouchi City Library, Setouchi, pref. Okayama

Serdecznie zapraszamy!

Informację o terminie udostępnienia nagrań online przekażemy w późniejszym terminie na naszej stronie internetowej, Facebooku i Twitterze.

from to
Scheduled Teatr i taniec