5.09.2023 - 6.09.2023 Muzyka, Wydarzenia

Spotkanie z uczestnikami II. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych

Instytut Polski w Tokio zorganizował w dn. 5.09 spotkanie dla japońskich pianistów, którzy zostali zakwalifikowani do II. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych w Warszawie, w dn. 5-15.10.2023 r.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 84 pianistów z 24 krajów, w tym aż 23 Japończyków i 15 Polaków. Do konkursu zakwalifikowanych zostało 35 uczestników z 14 krajów, w tym 10 pianistów z Japonii i 6 z Polski.

Zdobywca drugiego miejsca w I. edycji konkursu Naruhiko Kawaguchi podzielił się z uczestnikami spotkania swoimi doświadczeniami na temat konkursu. Uczestnicy wysłuchali także prezentacji na temat Polski, przygotowanej przez ekspertkę ds. kultury w IP w Tokio Ayę Sugiurę.

W wydarzeniu wzięli również udział przedstawiciele impresariatów muzycznych oraz mediów.

 

W styczniu 2024 r. zaplanowana została japońska trasa koncertowa zwycięzcy II. edycji Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych, którą poprzedzi konferencja prasowa zorganizowana przez Instytut Polski w Tokio we współpracy z impresariatem Japan Arts. Laureat I miejsca wystąpi z japońską orkiestrą Bach Collegium Japan (BCJ) koncertującą na instrumentach historycznych, w prestiżowej sali koncertowej Opera City w Tokio.

Zdjęcia: Instytut Polski w Tokio.

from to
Scheduled Muzyka Wydarzenia