10.12.2022 Film, Wydarzenia

V4 Kids Film Festival 2022

W sobotę 10 grudnia br. odbędzie się festiwal filmowy dla dzieci, na którym zaprezentowane zostaną filmy animowane z krajów Grupy Wyszehradzkiej, czyli Polski, Węgier, Słowacji i Czech. Festiwal ten jest wydarzeniem cyklicznym, organizowanym od 2016 roku w Japońskim Narodowym Archiwum Filmowym (adres: 3-7-6 Kyobashi, Chuo-ku, Tokyo, sala na poziomie -1). Tegoroczna edycja rozpoczyna się o godz. 14:00.

W tym roku Instytut Polski przygotował 2 odcinki z serii „Przytul mnie”, której producentem jest polskie studio Animoon: „Ten wyjątkowy dzień” i „Trudna sztuka” (2017). Bohaterami animacji są Tata Miś i Mały Miś, którzy żyją w lesie, gdzie mają mnóstwo przygód. Ich historie niosą pozytywny przekaz oraz podkreślają rolę małych gestów i wspólnego spędzania czasu. Serial został stworzony na podstawie bestsellerowej książki „Proszę mnie przytulić autorstwa Przemysława Wechterowicza. Scenariusz do serii napisał m.in. Bartosz Wierzbięta, autor kultowych dialogów do polskich wersji językowych takich filmów animowanych, jak „Shrek”, „Madagaskar” czy „Sing”.

(c) Animoon

(c) Animoon

„Ten wyjątkowy dzień”
W dniu swoich urodzin Mały Miś niecierpliwie czeka na wymarzony prezent, nie spodziewa się jednak, że Tatuś przygotował dla niego zupełnie inną niespodziankę.

„Trudna sztuka”
Tata Miś postanawia nauczyć Małego Misia pradawnej sztuki skradania się po miód. Jednak to, co pozornie wydaje się proste, wymaga niezwykłego sprytu i finezji.


By wziąć udział w wydarzeniu, należy się wcześniej zarejestrować na stronie Japońskiego Narodowego Archiwum Filmowego: https://www.nfaj.go.jp/exhibition/v4kids2022/#section1-2

Rejestracja rusza 15 listopada o godz. 16:00.

Organizatorami Festiwalu są: Instytut Polski w Tokio, Węgierski Instytut Kultury w Tokio, Ambasada Słowacji w Tokio, Centrum Czeskie w Tokio oraz Japońskie Narodowe Archiwum Filmowe.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci – te najmłodsze i te trochę starsze – wraz z rodzicami.

Scheduled Film >Wydarzenia