29.06.2023 Aktualności, Sztuki wizualne, Wydarzenia

Wystawa murali Kensuke Miyazakiego w Meguro

W dn. 28 czerwca odbył się wernisaż prac muralowych japońskiego artysty Kensuke Miyazakiego w Muzeum Sztuki Meguro, w Tokio.

Kensuke Miyazaki namalował na zaproszenie Instytutu Polskiego w Tokio w maju br. mural MEGURO POLAND PEACE PROJECT, będący symbolem wsparcia oraz solidarności Polski i Japonii dla Ukrainy.

Na wystawie, oprócz zdjęć z powstawania muralu MEGURO POLAND PEACE PROJECT, można podziwiać bajkowe murale namalowane przez Kensuke Miyazakiego m.in. w Kenii, Haiti, Timorze Wschodnim, Pakistanie czy Ekwadorze, a także miniaturowy mural nawiązujący do ukraińskiej bajki „Rękawiczka”, stworzony przez artystę podczas Festiwalu Polskiego w Tokio 2022. Zaprezentowane zostały również przygotowane przez Polską Izbę Handlową w Japonii (PCCIJ) zdjęcia uchodźców z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Polsce.

Wystawa, zorganizowana przez Urząd Dzielnicy Meguro we współpracy z organizacją Over the Wall reprezentowaną przez Kensuke Miyazakiego oraz z Instytutem Polskim w Tokio i Polską Izbą Handlową w Japonii (PCCIJ) będzie eksponowana w Muzeum Sztuki Meguro do 2 lipca.

Zdjęcia: Instytut Polski w Tokio

Scheduled Aktualności Sztuki wizualne Wydarzenia