20.10.2022 Muzyka, Program

Skrzypce barokowe nieodkryte

Wykonanie najbardziej spektakularnej muzyki XVIII wieku z kolekcji muzyki estońskiej Austriackiej Biblioteki Narodowej.

Wykonanie najbardziej spektakularnej muzyki XVIII wieku z kolekcji muzyki estońskiej Austriackiej Biblioteki Narodowej. Ta niezwykle interesująca kompozycja z kolekcji muzycznej Mocenigo-Sanguinazzi-Obizzi-Habsburg ograniczona jest w swoim datowanym inwentarzu do okresu od ok. 1680 do 1727 roku, lokalnie głównie do Wenecji i okolic. Program uzupełnią skrzypcowe rarytasy z wiedeńskiego archiwum Minorytów, które wciąż mieści się przy wiedeńskiej Alserstrasse. W trakcie koncertu pomiędzy utworami muzycznymi będą czytane humorystyczne zapiski węgierskiego lub dackiego Simplizissimusa z 1683 roku, oddające w sposób żartobliwy ducha czasu.
Wykonawcy: Jolanta Sosnowska – skrzypce barokowe & dyrektor artystyczny, Libor Mašek – wiolonczela barokowa, Monika Knoblochová – klawesyn

Prof. Tadeusz Krzeszowiak | Projekt oświetlenia
Ferenc Nemeth | zapis obrazu dźwiękowego


Data i godzina:
Czwartek, 20 października, godz. 19.30

Miejsce:
Salwatoria parafii Mariahilf, Barnabitengasse 14, 1060 Wiedeń

Info i bilety:
Ceny biletów i rejestracja: barockviolineunentdeckt@gmail.com

Organizator:
Jolanta Sosnowska

Partner:
Instytut Polski w Wiedniu, Radio Droga, Wien Kultur, Bezirk Mariahilf


Świętuj z nami 50-lecie Instytut Polskiego w

W 2024 roku Polski Instytut w Wiedniu obchodzi swoje 50-lecie istnienia. Wokół tej rocznicy czeka na Was wiele fascynujących i niezapomnianych wydarzeń. Bądź z nami i świętuj razem z nami!
22 06.2024 Muzyka, Program, Teatr

Polish Street Art | The Best Polish

Wystawa „Polski street art | The Best Polish Illustrators” prezentuje wybór najciekawszych prac polskich artystów z ostatnich lat. Nacisk położony jest na duże murale, które łączą kreatywność z technologią i przesłaniem.
05 06.2024 05 09.2024 Design, Program

Długa Noc Nauki 🗓

Na stanowisku Instytutu Polskiego zapraszamy do odkrywania archeologii. Będziemy odkopywać, odkrywać, grzebać i znajdywać, a także poznawać największe polskie wykopaliska, o których opowie nam archeolog i autorka książki Marta Guzowska. 
24 05.2024 Program, Wiedza