6.09.2018 Historia, Muzyka, Wydarzenia

Aga Zaryan „Umiera Piękno“. Finisaż „Walka o wolność. Powstanie Warszawskie 1944“

Koncert Agi Zaryan „Umiera Piękno“ uświetni finisaż wystawy „Walka o wolność. Powstanie Warszawskie 1944“, ukazującej wybuch powstania, jego przebieg, taktykę i specyfikę walk w mieście.
06.09.2018, 19:00
Muzeum Historii Wojskowości, Wiedeń

„Umiera Piękno“ to unikalny projekt wielkiej damy polskiego jazzu, którego liryczny charakter, utrzymany w poetyce jazzu, pokazuje „ludzką” twarz okresu Powstania Warszawskiego. Aga Zaryan wybrała wiersze poetów okresu wojennego, do których muzykę skomponował Michał Tokaj. Dziewięć wierszy odczarowuje podręcznikowy, patetyczny obraz życia podczas wojny oraz Powstania Warszawskiego, pozwalając spojrzeć na ten czas również jako na dni pełne miłości, tęsknoty i refleksji, naznaczonych jednak goryczą, cierpieniem i bohaterstwem.

Aga Zaryan, wokalistka jazzowa. Uznanie zawdzięcza wyjątkowemu stylowi oraz podejściu do śpiewania z charakterystyczną lekkością frazowania ciepłym matowym tonem głosu. Jej płyty sprzedają się w rekordowych nakładach, udowadniając, że ambicja i wysublimowany styl pozwalają dotrzeć do szerokiego grona publiczności. Artystka podbija serca publiczności koncertując na całym świecie. W roku 2008 za płytę Umiera Piękno Zaryan zdobyła prestiżową nagrodę Fryderyka w kategorii „najlepszy album poetycki roku”.

Projekt realizowany w ramach obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Adres: Muzeum Historii Wojskowości, Ruhmeshalle, Arsenal, Objekt 18, 1030 Wiedeń
Wstęp/bilety: Wstęp wolny. Wymagana wcześniejsza rezerwacja miejsc: 01/533 89 61

Mikołaj Kopernik – warsztaty dla dzieci 🗓

Na naszych warsztatach sprawdzimy odkrycia Kopernika za pomocą ciekawych eksperymentów. Najpierw użyjemy tablicy grawitacyjnej, aby zbadać, dlaczego małe planety krążą wokół dużych słońc i co to ma wspólnego z toczeniem się kul. Po zgłębieniu tajemnic nieskończonego wszechświata zrobimy doświadczenie z jednym z zainteresowań Kopernika - kartografią.
26 02.2023 Wiedza, Wydarzenia

„Dom z drzazg”- film Simona Lerenga 🗓

Dokument "Dom z drzazg" pokazuje historię tymczasowego sierocińca w środku ukraińskiej strefy wojennej, zaledwie 20 kilometrów od frontu. Poznajemy to miejsce oczami ludzi, którzy tam mieszkają.
23 02.2023 Film, Wydarzenia

Warsztaty ikonopisania 🗓

Uczestnicy warsztatów będą mogli wykonać własną kopię ikony na szkle.
18 02.2023 Design, Wydarzenia