29.09.2018 Muzyka, Wydarzenia

Koncert formacji Trupa Trupa. Waves Vienna Music & Conference Festival

29.09.2018, 19:00
Ottakringer Stage, Wiedeń

Już po raz ósmy w 9. dzielnicy Wiednia zagości wyjątkowy festiwal „Waves Vienna – Music Festival & Conference“, w ramach którego przewidziano ponad 100 międzynarodowych koncertów, od muzyki alternatywnej, poprzez występy wokalistów będących jednocześnie autorami tekstów swoich utworów, aż po elektronikę i muzykę klubową. Poza centrum festiwalowym w WUK liczne koncerty i performansy odbywać się będą w interesujących i nietypowych przestrzeniach. W szczególności mniej znani muzycy i ich formacje będą miały możliwość zaprezentowania się znacznie szerszemu gronu publiczności, a także zdobycia popularności poza granicami gatunku i własnego kraju. Równolegle do koncertów odbywać się będą wykłady, dyskusje oraz warsztaty.

Polskę reprezentuje w tym roku trójmiejska formacja Trupa Trupa, która już swoim debiutem wzbudziła żywe zainteresowanie wśród zagranicznych dziennikarzy. Lider grupy Grzegorz Kwiatkowski (wokal, gitara) otrzymał w Polsce nagrodę literacką za swoją twórczość poetycką, a jego liryki idealnie współgrają z zakorzenionym w art rocku bandem.

W skład formacji Trupa Trupa wchodzą ponadto Wojciech Juchniewicz (bas, gitara, wokal), Rafał Wojczal (instrumenty klawiszowe, gitara) oraz Tomek Pawluczuk (perkusja), ukazując, jak odnaleźć równowagę pomiędzy ciepłymi melodiami popowymi, a ostrością post punka.

Adres: Ottakringer Stage, Severingasse 9, 1090 Wiedeń
Wstęp/bilety: www.wavesvienna.com

Koncert z rozmową: Dzieła Grażyny Bacewicz, Józefa

Druga odsłona cyklu „Zwischentöne Polen“ przynosi dwa tematy przewodnie. Pierwszy z nich koncentruje się na postaci zamordowanego w 1944 roku przez nazistów kompozytora Józefa Kofflera i tworzy muzyczno-muzykologiczną linię pomiędzy Polską, Ukrainą i Austrią.
29 03.2023 Muzyka, Wydarzenia

Do Lwowa! Wyprawa muzyczno-prawnicza – IMAGO DEI

Festiwal Imago Dei 2023 już drugi raz zaprasza na cykl koncertów „Zwischentöne Polen“ („Odcienie Polski”), podczas którego wybrzmią czołowe polskie zespoły w formatach kompozytorskich portretów.
25 03.2023 Muzyka, Wydarzenia

Leave no traces / Żeby nie było

12 maja 1983 roku Grzegorz Przemyk zostaje pobity na komisariacie w Warszawie, a dwa dni później 19-latek umiera z powodu obrażeń wewnętrznych. Kondukt pogrzebowy zamienia się w demonstrację "Solidarności" przeciwko komunistycznej władzy.
19 03.2023 Film, Wydarzenia