4.10.2018 Wiedza, Wydarzenia

Europejskie dziedzictwo kulturowe – historie z przyszłością. Z okazji Dnia Kawy

04.10.2018, 19:00
Café Korb, Wiedeń

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kawy Instytut Polski wraz z Ambasadą Republiki Federalnej Niemiec w Austrii serdecznie zapraszają do słynnej kawiarni Café Korb w samym centrum Wiednia. W ramach tegorocznej edycji pod wspólnym hasłem „Europejskie dziedzictwo kulturowe – historie z przyszłością”, zaprezentowany zostanie niemiecko-polski Park Mużakowski (Muskauer Park), który jest jednym z niewielu transnarodowych miejsc światowego Dziedzictwa UNESCO. To, że w 2004 roku Park Mużakowski został wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, zawdzięczamy jego założycielowi, księciu Hermannowi von Pückler-Muskau. To właśnie on utworzył ten park krajobrazowy w stylu angielskim po obu stronach rzeki Nysy i uchodzi dziś za jednego z twórców nowoczesnej sztuki ogrodniczej.

Multimedialną prezentację parku uzupełnią wybrane fragmenty dzieł księcia Hermanna von Pückler-Muskau, odczytane przez Christiana Reinera (wiersze, proza oraz teksty eksperymentalne, DE). Muzyczną oprawę wieczoru zapewnią Klara Nowak (pianino, PL) i Magdalena Biskupska (skrzypce, PL).

Spotkanie poprowadzi Franz Schubert (Café Korb).

Odbywający się co roku cykl wydarzeń z okazji Dnia Kawy został powołany do życia w 2012 roku przez EUNIC Austria, organizację zrzeszającą instytucje kultury państw europejskich w Austrii.

Adres: Café Korb, Brandstätte 7–9, 1010 Wiedeń
Wstęp/bilety: Wstęp wolny, www.cafekorb.at

NEW POLISH FILMS w Stadtkino – ODWOŁANE

Pokazy filmowe NEW POLISH FILMS to święto polskiego kina, podczas którego zaprezentowane zostaną wybrane aktualne produkcje.
23 11.2021 28 11.2021 Film, Wydarzenia

Ania Dąbrowska-Lyons: Polski Punk – WYSTAWA PRZESUNIĘTA

Przełom lat 70. i 80. to początek punk rocka w Polsce. Bunt młodzieży na tle kryzysu gospodarczego, powstanie NSZZ „Solidarność” i stan wojenny 1981-1983 stały się paradoksalnie podatnym gruntem dla nowej muzyki i estetyki sceny undergroundowej.
25 11.2021 Sztuka, Wydarzenia

Wien Modern: premiera kompozycji Aleksandry Gryki –

Festiwal Wien Modern zainicjowany przez Claudio Abbado - największy i najważniejszy festiwal muzyki współczesnej w Austrii - odbywa się już po raz 34.
24 11.2021 Muzyka, Wydarzenia