16.04.2019 Aktualności, Historia, Wydarzenia

Muzeum Katyńskie – prezentacja 🗺

Muzeum Katyńskie to pierwsza w świecie placówka martyrologiczno – muzealno – badawcza dokumentująca zbrodnię katyńską, popełnioną wiosną 1940 roku przez Ludowy Komisariat Spraw Wewnętrznych ZSRR (NKWD) na 22 tysiącach jeńców i więźniów przetrzymywanych w sowieckich obozach i więzieniach.

Stanowi także jedyną ekspozycję o charakterze militarnym w skali globalnej, będącą dowodem zbrodni i upamiętniającą martyrologię oficerów rodzimej armii.

Zadaniem Muzeum jest przedstawienie Zbrodni Katyńskiej za pomocą wyjątkowych zabytków rzeczowych (muzealiów wydobytych z dołów śmierci – w Katyniu, Charkowie i Miednoje) oraz licznych dokumentów.

W 79. rocznicę Zbrodni Katyńskiej historię, działalność oraz plany na przyszłość tego unikatowego polskiego muzeum zaprezentują Sławomir Frątczak, dyrektor placówki, oraz dr Bartłomiej Bydoń.

Adres: Instytut Polski, Am Gestade 7, 1010 Wiedeń
Wstęp/bilety: Wstęp wolny. Wymagana wcześniejsza rezerwacja miejsc: 01/533 89 61


Film: “Ostatni Etap” Wandy Jakubowskiej

"Ostatni etap" Wandy Jakubowskiej to jeden z najważniejszych powojennych filmów o historii niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.
13 10.2021 Aktualności

Dyskusja: Kultura stołu na przestrzeni wieków 🗓

Nasza przygoda z porcelaną trwa! Wczoraj, w ramach wystawy "Ludzie w fabryce porcelany", rozmawialiśmy w Instytucie Polskim w Wiedniu o kulturze stołu w Austrii i w krajach wyszehradzkich.
08 10.2021 Aktualności, Inne

Noc Muzeów ORF: Wystawa “Ludzie w Fabryce

W ramach "Nocy Muzeów ORF" Instytut Polski w Wiedniu po raz pierwszy zaprosił licznych gości na aktualną wystawę "Ludzie w Fabryce Porcelany".
03 10.2021 Aktualności