29.10.2019 Historia, Wydarzenia

Prezentacja Muzeum Armii Krajowej

Mieszczące się w budynkach twierdzy Kraków Muzeum Armii Krajowej stanowi miejsce, w którym poznać można historię Polskiego Państwa Podziemnego. Ekspozycja stała Muzeum AK przedstawia historię Polskiego Państwa Podziemnego i jego siły zbrojnej. Podstawę narracji muzealnej stanowią pamiątki i rzeczy osobiste pochodzące z okresu II wojny światowej, które zachowane zostały przez kombatantów.

Głównym celem działalności Muzeum AK jest gromadzenie i zabezpieczanie zbiorów związanych z historią Polskiego Państwa Podziemnego oraz prowadzenie badań naukowych w tym obszarze. Poprzez swoją działalność Zespół Muzeum upowszechnia wiedzę w tematach: historii XX wieku, II wojny światowej, Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej. Zadaniem Muzeum jest również upamiętnianie osób i wydarzeń związanych z czynem niepodległościowym, w szczególności z fenomenem jakim w skali światowej było Polskie Państwo Podziemne.


Adres: Instytut Polski, Am Gestade 7, 1010 Wiedeń
Wstęp/bilety: Wstęp wolny. Wymagana wcześniejsza rezerwacja miejsc: 01/533 89 61


Stadler Quartett 🗓

Liczne prawykonania, nagrania oraz międzynarodowa działalność koncertowa uplasowały ten, założony w 1993 roku przez studentów Mozarteum, kwartet wśród najbardziej renomowanych zespołów wykonujących zarówno muzykę klasyczną jak i współczesną.
27 10.2021 Muzyka, Wydarzenia

Katowice – Miasto Muzyki UNESCO – koncert

Na zakończenie XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina Instytut Polski w Wiedniu ma zaszczyt gościć wyjątkowe osobowości: prof. Andrzeja Jasińskiego, legendę polskiej pianistyki, wieloletniego jurora konkursu i nauczyciela wielu wybitnych pianistów m.in. Krystiana Zimermana.
27 10.2021 Muzyka, Wydarzenia

Projekcja filmu „Supernova“ Bartosza Kruhlika (Wiedeń i

Wiejski pijak, młody policjant i cyniczny polityk - co połączy tych trzech mężczyzn i zmieni ich życie na zawsze? Co spowoduje, że emocje wymkną się spod kontroli?
21 10.2021 28 10.2021 Film, Wydarzenia