5.12.2019 Film, Wydarzenia

„Jak pies z kotem”, reżyseria: Janusz Kondratiuk

Profesor Janusz Kondratiuk, reżyser filmowy i scenarzysta, zmarł w Polsce 7 października 2019 roku, tuż po 76. urodzinach. W 1988 roku Akademia Sztuk Pięknych w Linzu mianowała tego znanego reżysera profesorem wizytującym i zleciła mu stworzenie kierunku "film i wideo". Doprowadziło to do powstania klasy mistrzowskiej Visual Media Design/Film and Video, którą kierował jako dyrektor i profesor uniwersytecki w 2000 roku.

5 grudnia 2019 roku o godz. 20.00 jego ostatni film autobiograficzny „Jak pies z kotem” (PL 2018,OmeU) zostanie pokazany w kinie Moviemento w Linzu.

……………………………………………………………………

Bracia Andrzej (Olgierd Łukaszewicz) i Janusz (Robert Więckiewicz) są cenionymi reżyserami, ich drogi życiowe już dawno się rozeszły i od lat nie utrzymują ze sobą kontaktu. Gdy jednak Andrzej poważnie zachoruje, młodszy brat odsuwa na bok wszelkie narosłe przez lata uprzedzenia i nieporozumienia i postanawia pomóc bratu w jego trudnej sytuacji życiowej.

Autobiograficzny portret rodzinny Jak pies z kotem to gorzko-słodki film o skomplikowanych relacjach rodzinnych. Film reżysera Andrzeja Kondratiuka to opowieść o sobie, pokazujący niekonwencjonalną rodzinę, jej wzloty i upadki. Występująca w nim Aleksandra Konieczna zdobyła na Festiwalu Filmowym w Gdyni nagrodę w kategorii „Najlepsza aktorka drugoplanowa” za rolę Igi Cembrzyńskiej, szwagierki reżysera.

Adres: Metro Kinokulturhaus, Johannesgasse 4, 1010 Wiedeń
Wstęp/bilety: https://www.moviemento.at/


NEW POLISH FILMS w Stadtkino – ODWOŁANE

Pokazy filmowe NEW POLISH FILMS to święto polskiego kina, podczas którego zaprezentowane zostaną wybrane aktualne produkcje.
23 11.2021 28 11.2021 Film, Wydarzenia

Ania Dąbrowska-Lyons: Polski Punk – WYSTAWA PRZESUNIĘTA

Przełom lat 70. i 80. to początek punk rocka w Polsce. Bunt młodzieży na tle kryzysu gospodarczego, powstanie NSZZ „Solidarność” i stan wojenny 1981-1983 stały się paradoksalnie podatnym gruntem dla nowej muzyki i estetyki sceny undergroundowej.
25 11.2021 Sztuka, Wydarzenia

Wien Modern: premiera kompozycji Aleksandry Gryki –

Festiwal Wien Modern zainicjowany przez Claudio Abbado - największy i najważniejszy festiwal muzyki współczesnej w Austrii - odbywa się już po raz 34.
24 11.2021 Muzyka, Wydarzenia