Założone w 1878 roku Muzeum Książąt Czartoryskich jest najstarszym muzeum w Polsce. Jego początki sięgają 1801 roku, kiedy to zbiory księżnej Izabeli Czartoryskiej wystawione zostały w Świątyni Sybilli, w jej puławskim muzeum.
Kolekcja muzeum obejmuje 336 tys. obiektów, w tym arcydzieła malarstwa światowego, takie jak Portret damy z gronostajem Leonarda da Vinci czy też Pejzaż z Miłosiernym Samarytaninem Rembrandta van Rijna, a także rzeźby, rysunki, grafiki, przedmioty codziennego użytku, sarkofagi, mumie, relikty, broń, monety, a także ponad 250 tys. rękopisów, grafik, ksiąg i cennych dokumentów.
Muzeum Książąt Czartoryskich zaprezentuje Mag. Paulina Chełmecka (Muzeum Czartoryskich)
Wprowadzenie naukowe: „Początki zbiorów muzealnych arystokracji na początku XIX wieku – w poszukiwaniu śladów w Wiedniu i Krakowie” przejmie Mag. Dr. Michael Macek (MAK).
Oprawa muzyczna: Agnieszka Kabut (wiolonczela) i Marek Kudlicki (fortepian).
Adres: | Instytut Polski, Am Gestade 7, 1010 Wiedeń |
Wstęp/bilety: | Wstęp wolny. Wymagana wcześniejsza rezerwacja miejsc: 01/533 89 61 |
Partnerzy:
Skrzypce barokowe nieodkryte: Bach w interpretacji –
Specjalny wieczór koncertowy, podczas którego wielokrotnie nagradzane artystki Natalia Rehling (fortepian) i Jolanta Sosnowska (skrzypce) zaprezentują ponadczasową muzykę J. S. Bacha w nowym, fascynującym świetle.
02
05.2025
Muzyka, Program
Wystawa: SAINER KOLORGANISM
Wystawa w ramach Międzynarodowego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej 2025
16
04.2025
24
04.2025
Program, Sztuka
„Złota Rybka” – teatr dla dzieci
Magiczny spektakl, który zabierze Was w podróż do świata pełnego cudów i ważnych prawd. Poznacie losy skromnego rybaka i jego żony, którzy przekonają się, że prawdziwe bogactwo nie kryje się w złotych pałacach, lecz w sercu pełnym miłości i dobroci.
25
05.2025
Program, Teatr