14.02.2020 - 15.02.2020 Muzyka, Wydarzenia

#PolishYourRave x Dead Sea Diaries feat. VTSS

Tym razem muzyczna podróż #PolishYourRave wiedzie do świata industrial techno , ambientu i EBM-u, a wszystko to za sprawą „polskiej księżniczki techno”, czyli VTSS.

Tym razem muzyczna podróż #PolishYourRave wiedzie do świata industrial techno , ambientu i EBM-u, a wszystko to za sprawą „polskiej księżniczki techno”, czyli VTSS.

VTSS (alias Martyna Maja) to urodzona w Polsce DJka, performerka i producentka. VTSS bardzo szybko ugruntowała swoją pozycję na scenie polskiej muzycznej jako rezydentka osławionego warszawskiego cyklu Brutaż i klubu Jasna1, stając się wiodącą postacią nowej fali europejskiego techno undergroundu. 

Jej debiutancka EP-ka „Self Will”, wydana w zeszłym roku w wytwórni SPFDJ Intrepid Skin, była wyrazem tego nowatorskiego brzmienia: bezkompromisowe i hipnotyzujące techno, łączące hardcore, EBM i industrial w porywającą całość.

Adres: Das Werk, Spittelauer Lände 12, 1090 Wien
Wstęp/bilety: www.daswerk.org

NEW POLISH FILMS w Stadtkino – ODWOŁANE

Pokazy filmowe NEW POLISH FILMS to święto polskiego kina, podczas którego zaprezentowane zostaną wybrane aktualne produkcje.
23 11.2021 28 11.2021 Film, Wydarzenia

Ania Dąbrowska-Lyons: Polski Punk – WYSTAWA PRZESUNIĘTA

Przełom lat 70. i 80. to początek punk rocka w Polsce. Bunt młodzieży na tle kryzysu gospodarczego, powstanie NSZZ „Solidarność” i stan wojenny 1981-1983 stały się paradoksalnie podatnym gruntem dla nowej muzyki i estetyki sceny undergroundowej.
25 11.2021 Sztuka, Wydarzenia

Wien Modern: premiera kompozycji Aleksandry Gryki –

Festiwal Wien Modern zainicjowany przez Claudio Abbado - największy i najważniejszy festiwal muzyki współczesnej w Austrii - odbywa się już po raz 34.
24 11.2021 Muzyka, Wydarzenia