27.04.2020 #RememberGusen, Aktualności

#RememberGusen

W maju tego roku obchodzić będziemy 75. rocznicę wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Gusen. KL Gusen stanowi jedno z najważniejszych miejsc eksterminacji na terenie dzisiejszej Austrii. Mimo tego, jego historia oraz znaczenie w zbrodniczej machinie wojennej nazistowskich Niemiec pozostają wciąż mało znane.

Od 27 kwietnia do 10 maja włącznie w ramach kampanii informacyjnej #RememberGusen #Gusen75 publikowane będą infografiki na Facebooku, Twitterze i Instagramie oraz w naszej zakładce Aktualności poświęcone historii KL Gusen, wspomnieniom więźniów, wierszom obozowym oraz wypowiedziom i cytatom świadków historii. Dopełnienie kampanii stanowić będzie prezentacja 13 sylwetek więźniów: artystów, naukowców i sportowców z różnych krajów (Polska, Francja, Włochy, Hiszpania, Albania, Norwegia i Austria), których losy splotły się w KL Gusen. 

Wstępem do prezentowanej kampanii #RememberGusen #Gusen75 jest wirtualna wystawa przygotowana przez Muzeum Historii Polski o historii obozu, którą zwiedzić można tutaj: https://bit.ly/359X4bt


Wystawa plenerowa: Poland – sites inscribed on

Wystawa plenerowa „Poland – sites inscribed on the UNESCO Worl Heritage List“ prezentuje 16 obiektów dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego w Polsce. Wśród nich znajdują się zarówno obiekty z dziedziny architektury i sztuki, zabytki kulturowe, parki, jak również miejsca pamięci historycznej:
09 07.2020 30 08.2020 Aktualności, Wiedza, Wydarzenia