14.08.2020 - 16.08.2020 Muzyka, Wydarzenia

36 lat Festiwalu Chopinowskiego w Kartuzji Gaming

Pomimo kryzysu spowodowanego epidemią koronawirusa, Festiwal Chopinowski po raz 36 udowadnia, że muzyka pozostając w służbie porozumienia pomiędzy narodami pokonuje wszelkie podziały geograficzne.

W tegorocznej edycji wystąpią wybitni soliści (profesorowie Uniwersytetu Muzycznego i Sztuk Scenicznych w Wiedniu, Narodowego Wyższego Konserwatorium  Muzyki w Paryżu, Uniwersytetu Sztuki Folkvang w Essen, Prywatnego Uniwersytet Muzyki i Sztuki w Wiedniu) oraz Wiedeński Kwartet Beethovenowski. W repertuarze znajdą się dzieła tegorocznych Jubilatów: Ludwiga van Beethovena (250 rocznica urodzin) i Fryderyka Chopina (210 rocznica urodzin). Muzycznym zwieńczeniem będzie koncert orkiestry „Camerata prima la musica Wien“ pod batutą filharmonika wiedeńskiego Haralda Krumpöcka w kościele kartuzjańskim w Gaming.

Miejsce:
Kartause Gaming, Kartause 1, 3292 Gaming

Informacje i bilety:
www.chopin.at

Organizator:
 Internationale Chopin-Gesellschaft in Wien (Międzynarodowe Towarzystwo Chopinowskie w Wiedniu). Partner: Instytut Polski w Wiedniu

 


Kursy języka polskiego przy Instytucie Polskim w

Wieczór informacyjny dla wszystkich, którzy chcieliby lub powinni nauczyć się języka polskiego.
24 09.2020 Aktualności, Wiedza, Wydarzenia

„30 lat FORUM Gitarre Wien“ Festiwal –

Największy festiwal gitary klasycznej w Wiedniu, FORUM Gitarre WIEN, zaprasza od 23 do 30 sierpnia już po raz 30. na nastrojowe koncerty gitarowe, konkursy, wykłady, seminaria, wystawy nut i instrumentów muzycznych oraz kursy mistrzowskie.
24 08.2020 Muzyka, Wydarzenia