1.10.2020 - 22.10.2020 Program, Sztuka

Wystawa fotograficzna „Jan Paweł II. – Apostoł pokoju”

Z okazji setnej rocznicy urodzin świętego papieża Jana Pawła II Instytut Polski w Wiedniu prezentuje wystawę zdjęć „Jan Paweł II – Apostoł pokoju” autorstwa Grzegorza Gałązki.

Z okazji setnej rocznicy urodzin świętego papieża Jana Pawła II Instytut Polski w Wiedniu prezentuje wystawę zdjęć „Jan Paweł II – Apostoł pokoju” autorstwa Grzegorza Gałązki, akredytowanego fotografa w Watykanie. Jego fotografie są kroniką pontyfikatów trzech papieży – Jana Pawła II, Benedykt XVI. i Franciszka. Efektem tej pracy jest ponad 100 opublikowanych albumów fotograficznych. Zdjęcie Jana Pawła II wykonane w 1989 r. zostało wybrane jako oficjalny portret na beatyfikację i kanonizację papieża. Prace Gałązki pojawiają się w gazetach i czasopismach na całym świecie. Fotograf jest współzałożycielem i głównym fotoreporterem amerykańskiego magazynu „Inside The Vatican”, współpracuje z polskim wydawnictwem MICHALINEUM, francuską agencją fotograficzną SIPA PRESS oraz włoską agencją Mondadori Portfolio. Jego prace były pokazywane na licznych wystawach w całej Europie.

Zwieńczeniem wernisażu będzie koncert w wykonaniu organisty Marka Kudlickiego oraz Chóru Polonii Wiedeńskiej „Gaudete”.

Patronat honorowy J. E. Kardynała Christopha Schönborna, Arcybiskupa Wiednia i J. E. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego.

Wystawa potrwa do 22.10.2020

Czas i miejsce:
Czw., 1. października, 19.15

Miejsce:
Michaelerkirche, Michaelerplatz 4-5, 1010 Wiedeń

Informacje i bilety:
Wstęp wolny. Konieczna rezerwacja miejsc do 28.09.2020: event.wien@instytutpolski.org

Organizatorzy i partnerzy:
Organizator: Instytut Polski w Wiedniu
Partnerzy: Michaelerkirche
Partnerzy medialni: Kathpress Austria, Katolicka Agencja Informacyjna KAI (Katholische Presseagentur), Niedziela.

 


FOTO WIEN: Romuald Broniarek „One Vision, Parallel

Wystawa prezentuje ponad sto fotografii z archiwum Romualda Broniarka, wybitnego kronikarza socjalistycznej Polski. Ukazuje ona napięcie między oficjalną narracją a rzeczywistością, którą Broniarek dokumentował swoim aparatem.
16 10.2025 30 01.2026 Program, Sztuka

„The World Without Us” – wystawa zbiorowa

Wystawa porusza temat wszechświata, w którym człowiek nie jest już w centrum uwagi. W poetyckich, surrealistycznych krajobrazach pokazuje przemijalność człowieka w porównaniu z ogromnymi okresami czasu (Deep Time) oraz niezmierzoną, często groźną wielkość kosmosu (Cosmic Horror).
06 02.2026 10 05.2026 Program, Sztuka

Europejski Festiwal Filmowy 2026: „Brat” Macieja Sobieszczańskiego

W dniach od 19 do 26 lutego odbędzie się trzecia edycja Europejskiego Festiwalu Filmowego. Festiwal organizowany jest przez EUNIC Austria, a polskim udziałem w festiwalu będzie film „Brat” Macieja Sobieszczańskiego.
19 02.2026 26 02.2026 Film, Program