29.10.2020 Film, Program

Filmklub Horizonte Slawistyka: „Corpus Christi” Jana Komasy


Wien Modern: CHILDREN’S GAMES 🗓

Koncert „Children’s Games” łączy krótkie filmy artysty Francisa Alÿsa o bawiących się dzieciach z całego świata z nowymi utworami muzycznymi międzynarodowych kompozytorów i kompozytorek, ukazując w ten sposób, że kreatywność i zabawa są uniwersalnymi formami wyrazu.
03 11.2025 Muzyka, Program, Teatr

WIEN MODERN: PIERRE JODLOWSKI – INSULÆ 🗓

Polsko-francuski kompozytor i artysta multimedialny Pierre Jodlowski wraz z PHACE tworzy w MuTh Wien nierealną, klimatyczną instalację performatywną.
05 11.2025 Muzyka, Program

Wien Modern: TOMASZ SKWERES + KRISTINE TORNQUIST:

Premiera tragikomedii „Die Seniorenresidenz Abendsonne” („Dom spokojnej starości Abendsonne”) autorstwa Tomasza Skweresa (muzyka) i Kristine Tornquist (libretto i reżyseria) – satyryczno-filozoficznej opery o starości, śmierci, odrodzeniu i próbie zmierzenia się z losem za pomocą ludzkiej przebiegłości i humoru.
10 11.2025 17 11.2025 Muzyka, Program