15.01.2021 Muzyka, Wydarzenia

Andy Middleton’s Freedom Quartet feat. Piotr Wojtasik (USA/A/PL)

Koncert Online

Urodzony w Pensylwanii saksofonista Andy Middleton, który przed wieloma laty osiedlił się w Wiedniu, jest ważnym głosem miejscowej sceny jazzowej, nie tylko jako profesor Uniwersytetu Muzyki i Sztuk Scenicznych, ale przede wszystkim ze względu na jego liczne kooperacje z taki muzykami jak Dave Liebman, Kálmán Oláh czy Jure Pukl.

Z polskim trębaczem Piotrem Wojtasikiem łączy go także wieloletnia współpraca, zarówno z formacjami pod jego nazwiskiem, jak i innymi muzykami jak Zbigniew Namysłowski, Krzysztof Popek, Nicolas Simeon, Andy Manndorff, Wolfgang Reisinger czy też Simone Kopmajer.

Organizator: Porgy & Bess
Partner: Instytut Polski w Wiedniu

Transmisja na żywo rozpocznie się około 1/2 godziny przed rozpoczęciem koncertu. Po kliknięciu na „Now Live” otworzy się okno, w którym za darmo i bez rejestracji obejrzeć można koncert.


NEW POLISH FILMS w Stadtkino – ODWOŁANE

Pokazy filmowe NEW POLISH FILMS to święto polskiego kina, podczas którego zaprezentowane zostaną wybrane aktualne produkcje.
23 11.2021 28 11.2021 Film, Wydarzenia

Ania Dąbrowska-Lyons: Polski Punk – WYSTAWA PRZESUNIĘTA

Przełom lat 70. i 80. to początek punk rocka w Polsce. Bunt młodzieży na tle kryzysu gospodarczego, powstanie NSZZ „Solidarność” i stan wojenny 1981-1983 stały się paradoksalnie podatnym gruntem dla nowej muzyki i estetyki sceny undergroundowej.
25 11.2021 Sztuka, Wydarzenia

Wien Modern: premiera kompozycji Aleksandry Gryki –

Festiwal Wien Modern zainicjowany przez Claudio Abbado - największy i najważniejszy festiwal muzyki współczesnej w Austrii - odbywa się już po raz 34.
24 11.2021 Muzyka, Wydarzenia