8.05.2021 Aktualności, Inne

Koncert „Kraina romantycznych snów ”

Zanurzmy się więc w atmosferę biedermeierowskiego Wiednia czasu Franza Schuberta i jego pełnych wiedeńskiego wdzięku utworów. Pozwólmy się unieść fali nieokiełznanej radości życia chopinowskiego „Wielkiego Poloneza”. Dajmy się zaskoczyć impetem dramatycznej „Etiudy rewolucyjnej” i oczarować tęsknym zaśpiewem Mazurków.

W  czasie  niekończącej się pandemii, gdy naszą codzienność wypełniają troski,  lęk  i niepewność jutra, chcielibyśmy nieraz uciec do jakiejś bajkowej  krainy,  w  której  panują miłość, harmonia i radość. Piękna romantyczna  muzyka  należy bez wątpienia do najskuteczniejszych leków przeciw poczuciu beznadziejności i depresji.

Zanurzmy się więc w atmosferę biedermeierowskiego Wiednia czasu Franza Schuberta i jego pełnych wiedeńskiego wdzięku utworów. Pozwólmy  się  unieść fali nieokiełznanej radości życia chopinowskiego „Wielkiego Poloneza”. Dajmy się zaskoczyć impetem dramatycznej „Etiudy rewolucyjnej” i oczarować tęsknym zaśpiewem Mazurków. Kilka miniatur ze słynnego „Karnawału” Roberta Schumanna, niech będzie przedsmakiem  przeżycia  „na  żywo”  tego  wspaniałego dzieła, którego  wykonanie  przewidziane  jest  także w programie pianistki Elżbiety Mazur.

 

Termin:

8 maja, godz. 20.00

Miejsce:
Sala Barokowa Starego Ratusza w Wiedniu

Wstęp/bilety:
online, https://www.vereintake5.wien/20210508.html

Organizator:

Kunst- und Kulturverein TAKE 5 we współpracy z Instytutem Polskim w Wiedniu

 


„Polska oczami dzieci” 🗓

Cześć 2: Mikołajki
06 12.2021 Aktualności

„Polska oczami dzieci” 🗓

Cześć 1: Informacje ogólne
03 12.2021 Aktualności

Polska oczami dzieci

"Polska oczami dzieci" to projekt Instytutu Polskiego w Wiedniu, w którym uczestniczą polsko-austriackie dzieci, które odpowiadają na pytania dotyczące Polski, polskiej kultury i tradycji. 
03 12.2021 Aktualności