27.05.2021 Muzyka, Wydarzenia

Atom String Quartet w Porgy&Bess

Atom String Quartet to jeden z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie, należący do grona najlepszych wykonawców jazzowych w Polsce. Powstały w 2010 roku kwartet słynie z poszukiwań nowych rozwiązań brzmieniowych i formalnych.

Koncert live z transmisją na żywo.

Atom String Quartet to jeden z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie, należący do grona najlepszych wykonawców jazzowych w Polsce. Powstały w 2010 roku kwartet słynie z poszukiwań nowych rozwiązań brzmieniowych i formalnych. Nierzadko łamiąc historycznie ugruntowane konwencje kwartetu smyczkowego, łączy tradycyjne brzmienie z wpływami muzyki folkowej oraz improwizacją, tworząc niespotykaną, trudną do zdefiniowania alchemię.

Na szeroką dyskografię zespołu składają się cztery autorskie albumy, w tym dwa wyróżnione prestiżową nagrodą fonograficzną Fryderyk: Fade In“ (2011) oraz „Places“ (2012). Dorobek płytowy zespołu uzupełniają liczne kooperacje i nagrania live, m.in. Leszek Możdżer and Friends “Live in Berlin Philharmonic III”, Grzech Piotrowski World Orchestra “Live in Gdańsk”, String Big Band “Live in Trójka”. Ponadto kwartet regularnie współpracuje z wybitnymi osobowościami muzycznymi takimi  jak Branford Marsalis, Bobby McFerrin, Gil Goldstein, Urszula Dudziak, Vladyslav Sendecki, Mino Cinelu, Krzesimir Dębski, Kayah, Paolo Fresu, Lars Danielsson czy Zohar Fresco jak również z orkiestrami jak Sinfonia Varsovia, AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy i Sinfonietta Cracovia.

Znany z wirtuozerii i energetycznego brzmienia Atom String Quartet wystąpi 27 maja w prestiżowym wiedeńskim klubie muzycznym Porgy&Bess!

Dawid Lubowicz – skrzypce
Mateusz Smoczyński – skrzypce
Michał Zaborski – altówka
Krzysztof Lenczowski – wiolonczela

Więcej informacji: https://www.atomstringquartet.com/en/

 

Termin:

Czwartek, 27 maja 2021

Godz. 20.00

Miejsce:
PORGY & BESS, Riemergasse 11, 1010 Wien

Organizator:

Instytut Polski w Wiedniu, Jazz & Musicclub Porgy & Bess

 

 

 


Duo Skweres: Od folkloru do współczesności ze

Duet na skrzypce i wiolonczelę – skład niezwykle ekspresyjny i wszechstronny, zyskał na znaczeniu dopiero z początkiem XX wieku.
03 02.2022 Muzyka, Wydarzenia

Uroczysty wieczór z orkiestrą kameralną „Camerata Polonia”

Po jubileuszowym wydarzeniu "10 lat Cameraty Polonii" oraz koncercie z okazji Święta Niepodległości Polski, który odbył się w siedzibie Ambasady RP w Wiedniu, orkiestra kontynuuje swoją działalność.
17 02.2022 Muzyka, Wydarzenia

Z warszawskiego getta 🗓

Brało się udział w przedstawieniach teatralnych i koncertach, pisało wiersze i komponowało muzykę. Tworzenie było rodzajem walki o przetrwanie. Dla żydowskich muzyków z Warszawy, którzy zostali uwięzieni w getcie, muzyka była wyrazem sprzeciwu wobec otaczającej rzeczywistości.
27 01.2022 Muzyka, Wydarzenia