27.05.2021 Muzyka, Wydarzenia

Atom String Quartet w Porgy&Bess

Atom String Quartet to jeden z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie, należący do grona najlepszych wykonawców jazzowych w Polsce. Powstały w 2010 roku kwartet słynie z poszukiwań nowych rozwiązań brzmieniowych i formalnych.

Koncert live z transmisją na żywo.

Atom String Quartet to jeden z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie, należący do grona najlepszych wykonawców jazzowych w Polsce. Powstały w 2010 roku kwartet słynie z poszukiwań nowych rozwiązań brzmieniowych i formalnych. Nierzadko łamiąc historycznie ugruntowane konwencje kwartetu smyczkowego, łączy tradycyjne brzmienie z wpływami muzyki folkowej oraz improwizacją, tworząc niespotykaną, trudną do zdefiniowania alchemię.

Na szeroką dyskografię zespołu składają się cztery autorskie albumy, w tym dwa wyróżnione prestiżową nagrodą fonograficzną Fryderyk: Fade In“ (2011) oraz „Places“ (2012). Dorobek płytowy zespołu uzupełniają liczne kooperacje i nagrania live, m.in. Leszek Możdżer and Friends “Live in Berlin Philharmonic III”, Grzech Piotrowski World Orchestra “Live in Gdańsk”, String Big Band “Live in Trójka”. Ponadto kwartet regularnie współpracuje z wybitnymi osobowościami muzycznymi takimi  jak Branford Marsalis, Bobby McFerrin, Gil Goldstein, Urszula Dudziak, Vladyslav Sendecki, Mino Cinelu, Krzesimir Dębski, Kayah, Paolo Fresu, Lars Danielsson czy Zohar Fresco jak również z orkiestrami jak Sinfonia Varsovia, AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy i Sinfonietta Cracovia.

Znany z wirtuozerii i energetycznego brzmienia Atom String Quartet wystąpi 27 maja w prestiżowym wiedeńskim klubie muzycznym Porgy&Bess!

Dawid Lubowicz – skrzypce
Mateusz Smoczyński – skrzypce
Michał Zaborski – altówka
Krzysztof Lenczowski – wiolonczela

Więcej informacji: https://www.atomstringquartet.com/en/

 

Termin:

Czwartek, 27 maja 2021

Godz. 20.00

Miejsce:
PORGY & BESS, Riemergasse 11, 1010 Wien

Organizator:

Instytut Polski w Wiedniu, Jazz & Musicclub Porgy & Bess

 

 

 


Zwycięzcy konkursu graficznego na projekt pocztówki z

Ogłaszamy zwycięzców konkursu graficznego na projekt pocztówki z okazji Roku Stanisława Lema 2021!
16 06.2021 Aktualności, Inne, Sztuka, Wydarzenia

Konkurs graficzny z okazji Roku Stanisława Lema!

Ponad 170 uczestników z Polski, Austrii, Niemiec, Szwajcarii, Hiszpanii i Meksyku i łącznie ponad 300 prac... Nigdy byśmy nie przypuszczali, że otrzymamy tyle cudownych pocztówek z okazji Roku Stanisława Lema 2021!
16 06.2021 Aktualności, Inne, Sztuka, Wydarzenia

ZMIANA TERMINU! Koncert Stadler Quartett 🗓

Liczne prawykonania, nagrania oraz międzynarodowa działalność koncertowa uplasowały założony w 1993 roku przez ówczesnych studentów Mozarteum kwartet wśród najbardziej renomowanych zespołów wykonujących zarówno muzykę klasyczną, jak i współczesną. W ostatnim czasie szczególne miejsce w repertuarze Stadler Quartett zajmuje muzyka Mieczysława Weinberga.
27 10.2021 Muzyka, Wydarzenia