16.06.2021 Aktualności, Inne, Sztuka, Wydarzenia

Konkurs graficzny z okazji Roku Stanisława Lema!

Ponad 170 uczestników z Polski, Austrii, Niemiec, Szwajcarii, Hiszpanii i Meksyku i łącznie ponad 300 prac... Nigdy byśmy nie przypuszczali, że otrzymamy tyle cudownych pocztówek z okazji Roku Stanisława Lema 2021!

Ponad 170 uczestników z Polski, Austrii, Niemiec, Szwajcarii, Hiszpanii i Meksyku i łącznie ponad 300 prac… nigdy byśmy nie przypuszczali, że otrzymamy tyle cudownych pocztówek z okazji Roku Stanisława Lema 2021! Teraz nasze Jury potrzebuje trochę więcej czasu, żeby dokładnie przyjrzeć się i ocenić wszystkie wspaniałe projekty… dlatego prosimy Was o jeszcze trochę cierpliwości!

Skład Jury:

mgr Rafał Sobczak (przewodniczący Jury, dyrektor Instytutu Polskiego w Wiedniu)

mgr Robert Huez (dyrektor Literaturhaus Wien)

dr Brigitte Reutner-Doneus (szefowa działu grafiki Lentos Museum Linz)

mgr Magdalena Blaszczuk (Akademia Sztuk Pięknych w Wiedniu)

 

Przebieg posiedzenia Jury:

Indywidualne oglądanie prac i wybór 30 najlepszych: piątek 11.6. w godz. 10-16 w Instytucie Polskim w Wiedniu.

Wspólne posiedzenie Jury, podczas którego zostaną wyłonieni zwycięzcy, odbędzie się we wtorek 15 czerwca w godz. 10.00-16.00 w Instytucie Polskim w Wiedniu. 

 

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 16 czerwca na stronie głównej Instytutu Polskiego w Wiedniu, a także w naszych mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram).

Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników!

 


Anna Dąbrowska Lyons: Polski Punk – dyskusja

Przełom lat 70. i 80. to początek punk rocka w Polsce. Bunt młodzieży na tle kryzysu gospodarczego, powstanie NSZZ „Solidarność” i stan wojenny 1981-1983 stały się paradoksalnie podatnym gruntem dla nowej muzyki i estetyki sceny undergroundowej.
25 11.2021 Sztuka, Wydarzenia

Wien Modern: premiera kompozycji Aleksandry Gryki w

Festiwal Wien Modern zainicjowany przez Claudio Abbado - największy i najważniejszy festiwal muzyki współczesnej w Austrii - odbywa się już po raz 34.
24 11.2021 Muzyka, Wydarzenia