29.07.2021 - 31.07.2021 Muzyka, Wydarzenia

Stanisław Lem turns 100: Performance and music move outerspace.

Twórczość Lema jest wyzwaniem dla sztuki współczesnej bardziej niż kiedykolwiek. Festiwal ImPulsTanz i zespół Klangforum Wien zlecili kompozytorom i choreografom stworzenie spektaklu, który ruchem i dźwiękiem miałby nawiązywać do twórczości wybitnego autora science-fiction.

Twórczość Lema jest wyzwaniem dla sztuki współczesnej bardziej niż kiedykolwiek. Festiwal ImPulsTanz i zespół Klangforum Wien zlecili kompozytorom Wojtkowi Blecharzowi i Mikołajowi Laskowskiemu, a także choreografom Malice Fankha i Karolowi Tymińskiemu stworzenie spektaklu, który ruchem i dźwiękiem miałby nawiązywać do twórczości wybitnego autora science-fiction. Luminosa I Maliki Fankha to utopijny rytuał, który podkreśla nietechnologiczne osiągnięcia i celebruje poczucie przynależności między różnymi gatunkami. W SETI Karol Tymiński jako przywódca kosmosu poszukuje wspólnego języka z pozaziemską cywilizacją w grze zbliżania się i oddalania.


Premiera
Czas trwania: 110 minut

 

Termin:

29 lipca, godz. 19.00

31 lipca, godz. 14.00 i 19.00

Miejsce:
Ehemaliges Gustinus-Ambrosi-Museum, Scherzergasse 1a, 1020 Wien

Wstęp/bilety:
Przedsprzedaż: https://www.culturall.com/ticket/impulstanz/performance_schedule.mc

 

Organizator:

ImPulsTanz, Klangforum Wien

Patronat honorowy:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Operator projektu:

Instytut Adama Mickiewicza


W hołdzie Prymasowi Tysiąclecia. Koncert z okazji

Z okazji beatyfikacji polskiego kardynała Stefana Wyszyńskiego (1901-1981) odbędzie się uroczysty koncert w kaplicy głównej Hofburga – siedzibie wiedeńskiej Hofmusikkapelle i byłej kaplicy domowej Habsburgów.
30 09.2021 Muzyka, Wydarzenia

Vienna Design Week: LUMEN – między fizycznym

LUMEN to interaktywne środowisko immersyjne stworzone, przez interdyscyplinarny kolektyw artystyczny IP Group, działający w obszarze sztuk audiowizualnych.
28 09.2021 01 10.2021 Sztuka, Wydarzenia