8.09.2021 - 12.09.2021 Sztuka, Wydarzenia

Ars Electronica: LUMEN

LUMEN to interaktywne, wciągające i wkomponowane w otoczenie środowisko, a tym samym kognitywny eksperyment, w którym promienie światła wywołują serię iluzji poznawczych. Interakcje w tym środowisku kwestionują istniejące reguły przestrzeni, wymykając się wszelkim definicjom bądź opisom.

Uczestnicy przedsięwzięcia w pełnej izolacji i samotności odkryją nowe elementy tego nieznanego, wyprowadzającego z równowagi otoczenia. Interakcje aktywowane przez sensory lub przez widownię jeszcze bardziej pogłębiają uczucie izolacji, zaskoczenia oraz nieśmiałości – przed obcym i nieznanym.

Twórcy instalacji „Lumen”, zainspirowani zmysłowymi, synestetycznymi opisami zjawisk mających miejsce na obcej planecie z powieści Stanisława Lema pt.: „Solaris”, umożliwiają widzom zanurzenie się w alternatywnej rzeczywistości, w której odbywają się niespodziewane procesy kognitywne. W trakcie konfrontacji z materią hybrydową, która dryfuje gdzieś pomiędzy światem fizycznym a wirtualnym, uczestnicy eksperymentu odkrywają nowe modalności kształtów i niezdefiniowanych fenomenów, powstających przez ruch i wzmocnienie.

IP Group to kolektyw artystów założony w 2009 r., zrzeszający sztuki wizualne i performatywne za pomocą wideo, dźwięku i architektury. Motywem przewodnim działalności IP Group jest improwizacja, bazująca na wymyślonych przedstawieniach teatralnych, aktywnościach transmedialnych, sztuce performatywnej, instalacjach multimedialnych oraz filmie.
IP Group (PL): Jakub Lech, Bogumił Misala, Dominika Kluszczyk

Anna Haudek jest architektką i scenografką. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Pracowała w pracowniach: +48, Major Architekci, MPP Maćków. Autorka scenografii do wielu sztuk teatralnych i performance.

 

Termin:
08.09. – 12.09.

Miejsce:
Kepler’s Garden, Linz

Wstęp/bilety:
Wstęp wolny

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu „Kultura inspirująca“

Organizatorzy i partnerzy:

Centrum Technologii Audiowizualnych, Ars Electronica Festival, Instytut Polski w Wiedniu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Stadler Quartett 🗓

Liczne prawykonania, nagrania oraz międzynarodowa działalność koncertowa uplasowały ten, założony w 1993 roku przez studentów Mozarteum, kwartet wśród najbardziej renomowanych zespołów wykonujących zarówno muzykę klasyczną jak i współczesną.
27 10.2021 Muzyka, Wydarzenia

Katowice – Miasto Muzyki UNESCO – koncert

Na zakończenie XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina Instytut Polski w Wiedniu ma zaszczyt gościć wyjątkowe osobowości: prof. Andrzeja Jasińskiego, legendę polskiej pianistyki, wieloletniego jurora konkursu i nauczyciela wielu wybitnych pianistów m.in. Krystiana Zimermana.
27 10.2021 Muzyka, Wydarzenia

Projekcja filmu „Supernova“ Bartosza Kruhlika (Wiedeń i

Wiejski pijak, młody policjant i cyniczny polityk - co połączy tych trzech mężczyzn i zmieni ich życie na zawsze? Co spowoduje, że emocje wymkną się spod kontroli?
21 10.2021 28 10.2021 Film, Wydarzenia