3.09.2021 Aktualności, Inne

Nieodkryte skrzypce barokowe. Dzieła Nicoli Porpory i Domenico Scarlattiego.

Wczoraj, w pięknym barokowym kościele parafialnym Mariahilf, zabrzmiała najbardziej spektakularna muzyka wirtuozowska XVIII wieku.

Wczoraj, w pięknym barokowym kościele parafialnym Mariahilf, zabrzmiała najbardziej spektakularna muzyka wirtuozowska XVIII wieku. Wspaniale wykonane zostały trzy sonaty skrzypcowe Nicoli Porpory, a także utwory Domenico Scarlattiego i Heinricha Schmelzera.

To był wspaniały i niezapomniany koncert! Serdecznie gratulujemy wspaniałym artystom: Jolancie Sosnowskiej, Magdalenie Malec i Alexowi Jellici! 

 


Film: “Ostatni Etap” Wandy Jakubowskiej

"Ostatni etap" Wandy Jakubowskiej to jeden z najważniejszych powojennych filmów o historii niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.
13 10.2021 Aktualności

Dyskusja: Kultura stołu na przestrzeni wieków 🗓

Nasza przygoda z porcelaną trwa! Wczoraj, w ramach wystawy "Ludzie w fabryce porcelany", rozmawialiśmy w Instytucie Polskim w Wiedniu o kulturze stołu w Austrii i w krajach wyszehradzkich.
08 10.2021 Aktualności, Inne

Noc Muzeów ORF: Wystawa “Ludzie w Fabryce

W ramach "Nocy Muzeów ORF" Instytut Polski w Wiedniu po raz pierwszy zaprosił licznych gości na aktualną wystawę "Ludzie w Fabryce Porcelany".
03 10.2021 Aktualności