15.09.2021 Aktualności

EUNIC Musikfest w Wiedniu

W ramach tegorocznej edycji festiwalu EUNIC Austria Musikfest odbył się szczególny koncert dwóch uznanych perkusistów: Marii Chlebus i Alexandra Georgieva.

Założony przez nich kolektyw muzyczny Infinity Movement specjalizuje się w muzyce tworzonej na perkusję. Muzycy, oprócz własnych kompozycji i dzieł dedykowanych specjalnie dla nich, wykonali również znane utwory w nowej muzycznej odsłonie. Każdy koncert zespołu wyróżnia się nowatorską instrumentacją, każdorazowo tworząc unikalny pejzaż dźwiękowy. Podczas koncertu zagrane zostały między innymi suita z filmu „Marzyciel” Jana A.P. Kaczmarka, „Madrygal i Taniec Bułgarski” Kirila Stoyanova, a także kompozycje własne.

Maria Chlebus jest wszechstronną perkusistką z bogatym doświadczeniem w muzyce kameralnej, solowej i orkiestrowej. Studiowała w Stanach Zjednoczonych i Austrii. Jest laureatką i zdobywczynią licznych konkursów i stypendiów. Współpracowała z renomowaną polską orkiestrą Sinfonia Varsovia. W ostatnich latach występowała jako solistka i kameralistka w całej Europie, głównie w Austrii, Niemczech i Polsce. Obecnie współpracuje z Alexandrem Georgievem, z którym założyła kolektyw Infinity Movement.

Alexander Georgiev to urodzony w Bułgarii perkusista, zwycięzca takich konkursów jak PENDIM International Percussion Competition, „Hopes, Talents, Masters” i Le Paon Lumineux. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje występy solowe z Orkiestrą Filharmonii w Płowdiw oraz z takimi zespołami jak Mozarteum Orchestra Salzburg, Camerata Salzburg, Bruckner Orchestra Linz, Monachijska Orkiestra Kameralna i Orkiestra Barokowa L’Orfeo.

Koncert odbył się we współpracy Instytutu Polskiego w Wiedniu z Bułgarskim Instytutem Kultury. Patronatem honorowym imprezy jest EUNIC – European Union National Institutes for Culture.


„Polska oczami dzieci” 🗓

Cześć 2: Mikołajki
06 12.2021 Aktualności

„Polska oczami dzieci” 🗓

Cześć 1: Informacje ogólne
03 12.2021 Aktualności

Polska oczami dzieci

"Polska oczami dzieci" to projekt Instytutu Polskiego w Wiedniu, w którym uczestniczą polsko-austriackie dzieci, które odpowiadają na pytania dotyczące Polski, polskiej kultury i tradycji. 
03 12.2021 Aktualności