19.09.2021 - 23.09.2021 Aktualności

Konkurs

W ramach Vienna Design Week, Instytut Polski w Wiedniu we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza oraz Wiener Porzellanmanufaktur Augarten zaprasza do zwiedzania wystawy “Ludzie z fabryki porcelany”. Podczas wystawy będzie można zobaczyć serwis obiadowy “Ślad człowieka”, który powstał w ramach projektu naukowego w jednej z najstarszych polskich fabryk porcelany w Ćmielowie. Ekspozycja zostanie wzbogacona o dzieła i fotografie pracowników fabryki porcelany Augarten w Wiedniu.

 

Nasze pytanie konkursowe brzmi:
W którym roku zostały założone “Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A.”
oraz w którym roku została (ponownie) otwarta “Wiedeńska Manufaktura Porcelany Augarten”?


Losujemy:
3×2 bilety do Augarten Museum

oraz
♦ filiżanki z Fabryki Porcelany Ćmielów.Odpowiedzi  można przysyłać do 22.9.2021r. na adres: event.wien@instytutpolski.pl. Zwycięzcy zostaną wylosowani w czwartek 23.09 i zostaną powiadomieni drogą mailową (prosimy również o podanie numeru telefonu). Nagrody będzie można odebrać w dniu otwarcia wystawy, 24.9 o godz. 17:00 lub w kolejnych dniach wystawy.  


Film: “Ostatni Etap” Wandy Jakubowskiej

"Ostatni etap" Wandy Jakubowskiej to jeden z najważniejszych powojennych filmów o historii niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.
13 10.2021 Aktualności

Dyskusja: Kultura stołu na przestrzeni wieków 🗓

Nasza przygoda z porcelaną trwa! Wczoraj, w ramach wystawy "Ludzie w fabryce porcelany", rozmawialiśmy w Instytucie Polskim w Wiedniu o kulturze stołu w Austrii i w krajach wyszehradzkich.
08 10.2021 Aktualności, Inne

Noc Muzeów ORF: Wystawa “Ludzie w Fabryce

W ramach "Nocy Muzeów ORF" Instytut Polski w Wiedniu po raz pierwszy zaprosił licznych gości na aktualną wystawę "Ludzie w Fabryce Porcelany".
03 10.2021 Aktualności