8.10.2021 - 16.10.2021 Design, Wydarzenia

MUSAO 2021: LUMEN

MUSAO („Museum auf Abwegen Ottakring“) to szereg wystaw zorganizowanych w ramach projektu pt. „Grundstein” („kamień węgielny”), które zostaną zaprezentowane na ulicy o tej samej nazwie (Grundsteingasse).

Artyści i artystki, wywodzący się z wszystkich obszarów sztuki wizualnej, przedstawią swoje prace w galeriach, pomieszczeniach projektowych, pracowniach i na świeżym powietrzu. W Kunsttankstelle Ottakring zostanie zaprezentowana instalacja LUMEN, w której wiązki światła inicjują szereg percepcyjnych iluzji, a doświadczenie widza sytuuje się pomiędzy tym co fizyczne i realne, a tym co wirtualne i wyobrażone.

Projekt został sfinansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach programu Inspirational Culture.

 

Data i godziny otwarcia:
Od 8 do 16 października, w godz. 16.00 – 20.00

Miejsce:
Kunsttankstelle Ottakring, Grundsteingasse 45–47, Ecke Kirchstetterngasse, 1160 Wiedeń

Informacje oraz bilety:
Wstęp wolny

Organiztorzy:
Centrum Technologii Audiowizualnych, Kunsttankstelle Ottakring, Instytut Polski w Wiedniu

 


Koncert z rozmową: Dzieła Grażyny Bacewicz, Józefa

Druga odsłona cyklu „Zwischentöne Polen“ przynosi dwa tematy przewodnie. Pierwszy z nich koncentruje się na postaci zamordowanego w 1944 roku przez nazistów kompozytora Józefa Kofflera i tworzy muzyczno-muzykologiczną linię pomiędzy Polską, Ukrainą i Austrią.
29 03.2023 Muzyka, Wydarzenia

Do Lwowa! Wyprawa muzyczno-prawnicza – IMAGO DEI

Festiwal Imago Dei 2023 już drugi raz zaprasza na cykl koncertów „Zwischentöne Polen“ („Odcienie Polski”), podczas którego wybrzmią czołowe polskie zespoły w formatach kompozytorskich portretów.
25 03.2023 Muzyka, Wydarzenia

Leave no traces / Żeby nie było

12 maja 1983 roku Grzegorz Przemyk zostaje pobity na komisariacie w Warszawie, a dwa dni później 19-latek umiera z powodu obrażeń wewnętrznych. Kondukt pogrzebowy zamienia się w demonstrację "Solidarności" przeciwko komunistycznej władzy.
19 03.2023 Film, Wydarzenia