15.04.2022 Aktualności, Inne

Wielkanoc w Polsce

Jak obchodzi się Wielkanoc w Polsce?

Jak obchodzi się Wielkanoc w Polsce?

To już ostatni film z serii #PolenMitDenAugenDerKinder. Podsumowanie projektu przedstawiła dyrektor Instytutu Polskiego w Wiedniu, Monika Szmigiel-Turlej, w wywiadzie dla Polskiego Radia. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania rozmowy 👉 tutaj


Pozostałe filmy z serii #PolenMitDenAugenDerKinder można obejrzeć 👉 tutaj!

W imieniu dyrektor Moniki Szmigiel-Turlej oraz całego zespołu Instytutu Polskiego w Wiedniu pragniemy złożyć Państwu życzenia radosnych i przede wszystkim zdrowych Świąt Wielkanocnych w gronie rodzinnym, co w obliczu aktualnych wydarzeń jest szczególnie ważne.

 

https://www.youtube.com/watch?v=GpSl5Ry2754

Video: Małgorzata Knapik 


Otwarcie wystawy Patryka Różyckiego 🗓

Pierwsza indywidualna wystawa Patryka Różyckiego w Austrii rzuca światło na powiązania między pracą, statusem społecznym a kapitalistycznymi ideologiami.
24 04.2025 26 06.2025 Aktualności

Biblioteka będzie działała w nadzwyczajnym trybie od

Nasza biblioteka będzie nieczynna od wtorek, 01.04.2025!
11 02.2025 Aktualności

Historia do słuchania – seria podcastów historycznych

Instytut Polski zaprasza do obejrzenia serii podcastów upamiętniających ważne rocznice historyczne: 80 rocznicę zakończenia wojny, wyzwolenia nazistowskich obozów Auschwitz-Birkenau oraz Mauthausen-Gusen.
27 01.2025 30 06.2025 Aktualności