5.05.2022 Historia, Wydarzenia

Filmklub Horizonte Slawistyka: „SWEAT“

Sylwia jest influencerką fitness, która cieszy się statusem celebrytki dzięki swojej popularności w mediach społecznościowych.

Sylwia jest influencerką fitness, która cieszy się statusem celebrytki dzięki swojej popularności w mediach społecznościowych. W Internecie śledzą ją setki tysięcy fanów, w prawdziwym życiu otacza ją grupa wiernych współpracowników, a na imprezach wszyscy chcą ją poznać. Ale kiedy wraca do domu i wyłącza telefon komórkowy, okazuje się, że jej życie prywatne w niczym nie przypomina kolorowego świata z Instagrama.

Kiedy Sylwia postanawia zamieścić w Internecie odważny filmik, rozpoczyna się seria wydarzeń, które stają się wyzwaniem zarówno dla niej, jak i dla kilku osób, które znają ją lepiej.

Reżyser: Magnus von Horn
PL, SE2020108 min., OmU

Wprowadzenie: Florian Franz (Katedra Slawistyki, Uniwersytet w Salzburgu)

Data i godzina:
Czwartek, 5 maja, godz. 18.00

Miejsce:
DAS KINO, Giselakai 11, 5020 Salzburg

Informacje i bilety:
www.daskino.at

Organizatorzy:
Uniwersytet Salzburski – Wydział Slawistyki, Das Kino, Instytut Polski w Wiedniu


Kroke – The World of Christmas Carols

Zespół Kroke oscyluje wokół różnych gatunków i nie wykazuje obaw przed eksperymentowaniem z jazzem i muzyką współczesną.
20 12.2022 Muzyka, Wydarzenia

Esperanto i świat – Esperanto kaj la

Podróże i języki to hobby wielu z nas. Ci, którzy interesują się esperanto, mogą używać go do komunikacji z ludźmi o podobnych pasjach, i to z całego świata! To wydarzenie będzie ku temu idealną okazją, ponieważ można na nim spotkać esperantystów z wielu krajów.
17 12.2022 Wiedza, Wydarzenia

Pokaz filmu „Szarlatan” Agnieszki Holland w Salzburgu

W ramach cyklu filmowego "Slawistyka, Slavistika, Славистика" Wydział Slawistyki Uniwersytetu w Salzburgu oraz Instytut Polski w Wiedniu zapraszają na pokaz filmu "Szarlatan" Agnieszki Holland.
15 12.2022 Film, Wydarzenia