5.07.2022 - 6.07.2022 Film, Wydarzenia

KINO WIE NOCH NIE: Cicha ziemia

Niemal groźnie wieje morska bryza w ogrodzie małego wiejskiego domu na południu Włoch, gdzie polska para spędza lato. Jednak burza rozpętuje się dopiero wtedy, gdy nielegalny pracownik ulega śmiertelnemu wypadkowi na ich oczach.

Niemal groźnie wieje morska bryza w ogrodzie małego wiejskiego domu na południu Włoch, gdzie polska para spędza lato. Jednak burza rozpętuje się dopiero wtedy, gdy nielegalny pracownik ulega śmiertelnemu wypadkowi na ich oczach. Adam i Anna próbują zignorować ten incydent, kontynuować dotychczasowe życie i w ten sposób coraz bardziej wikłają się w spiralę autodestrukcji…
To, co na pierwszy rzut oka wydaje się być dramatem intymnego związku, szybko przeradza się w bezlitosny łabędzi śpiew dla zachodniego zamożnego społeczeństwa oraz panującej w nim obojętności i wyobcowania.

PL 2021, 113 min, wersja oryginalna z niemieckimi napisami.
Więcej informacji: https://www.filmarchiv.at/program/film/silent-land/

Reżyseria: Aga Woszczyńska
Występują: Dobromir Dymecki, Agnieszka Żulewska, Jean-Marc Barr 

Data i miejsce:
Wt., 5. 7. godz. 21.30, Open Air Augarten
Śr., 6. 7., godz. 19.30, Metro Kinokulturhaus

 

Bilety:
https://www.filmarchiv.at/program/festival/kino-wie-noch-nie-3/
+43 1 512 18 03 (codziennie 14:00–21:00)

Organizator:
Film Archiv Austria

Partner:
Instytut Polski w Wiedniu 

 

Jakby Antonioni i Haneke zrobili razem film: wspaniałe, mocne kino!
(Florian Widegger)


Zygmunt Wróblewski: wynalazca kaskadowej metody skraplania gazów

Czy powietrze może być cieczą i czy zachowuje się wtedy inaczej niż woda? Jak wytworzyć tak niską temperaturę, aby je skroplić? Na te i inne pytania chcemy wspólnie poszukać odpowiedzi!
15 10.2023 Wiedza, Wydarzenia

Fascynacja improwizacją organową: Julian Gembalski 🗓

Koncert na nowych gigantycznych organach w katedrze św. Szczepana w Wiedniu. Potężne dźwięki z ponad 12 000 piszczałek wypełnią jeden z najpiękniejszych kościołów na świecie na jednym z największych zespołów organowych w Europie.
12 10.2023 Muzyka, Wydarzenia

Czesław Miłosz: „Zniewolony umysł”. Kamień milowy polskiej

70 lat temu przyszły noblista Czesław Miłosz opublikował książkę, która stała się epokowym wydarzeniem: "Zniewolony umysł" ukazał się w roku śmierci Stalina i był odczytywany jako błyskotliwy rozrachunek z psychologiczną machiną komunizmu i uwiedzeniem intelektualistów przez polityczne ideologie.
10 10.2023 Literatura, Wiedza, Wydarzenia