1.10.2022 - 2.10.2022 Design, Wydarzenia

Długa Noc Muzeów ORF: „Hack the Process”

Galeria Instytutu Polskiego prezentuje niezwykle interesujący projekt współczesnych artystów i artystek skupiony wokół wymagającego programu: od designu przez fotografię, grafikę i plakat, aż po nowoczesne malarstwo.

Galeria Instytutu Polskiego prezentuje niezwykle interesujący projekt współczesnych artystów i artystek skupiony wokół wymagającego programu: od designu przez fotografię, grafikę i plakat, aż po nowoczesne malarstwo.

Aktualna wystawa designu „Hack the Process” dokumentuje efekty trwających dwa semestry eksperymentów, prowadzonych przez studentów School of Form w Warszawie. Ich zadanie polegało na połączeniu pewnych elementów w sekwencje prowadzące do powstania naczyń z ceramiki. To właśnie taka ciekawość i odwaga eksperymentowania są początkiem każdej zmiany.

Godz. 21.30 IMPROWIZACJA – PERFORMANCE

Muzycy mdw (Universität für Musik und darstellende Kunst Wien) wykonują swobodne improwizacje inspirowane obiektami prezentowanymi na wystawie. Ich struktura, forma, a także metaforyczna funkcja i wartość użytkowa zyskują głębsze znaczenie dzięki muzycznej interpretacji. Odbiór ceramiki angażujący różne doświadczenia zmysłowe umożliwia odkrywanie na nowo przedmiotów codziennego użytku i ich nieznanych funkcji. 

 

Data i godziny otwarcia:
1 października w godz. od 18.00 do 01.00

Miejsce:
p_art Galerie, Am Gestade 7, 1010 Wiedeń

Informacje oraz bilety:
Wstęp tylko z ważnym biletem. Bilety są dostępne w przedsprzedaży na tickets.ORF.at oraz we wszystkich muzeach i instytucjach kulturalnych biorących udział w Nocy Muzeów. Dnia 30 września oraz 1 października bilety będzie również można zakupić w „Treffpunkt Museum” na wiedeńskim Maria-Theresien-Platz.

Organizatorzy:

ORF, Instytut Polski w Wiedniu

 


Koncert z rozmową: Dzieła Grażyny Bacewicz, Józefa

Druga odsłona cyklu „Zwischentöne Polen“ przynosi dwa tematy przewodnie. Pierwszy z nich koncentruje się na postaci zamordowanego w 1944 roku przez nazistów kompozytora Józefa Kofflera i tworzy muzyczno-muzykologiczną linię pomiędzy Polską, Ukrainą i Austrią.
29 03.2023 Muzyka, Wydarzenia

Do Lwowa! Wyprawa muzyczno-prawnicza – IMAGO DEI

Festiwal Imago Dei 2023 już drugi raz zaprasza na cykl koncertów „Zwischentöne Polen“ („Odcienie Polski”), podczas którego wybrzmią czołowe polskie zespoły w formatach kompozytorskich portretów.
25 03.2023 Muzyka, Wydarzenia

Leave no traces / Żeby nie było

12 maja 1983 roku Grzegorz Przemyk zostaje pobity na komisariacie w Warszawie, a dwa dni później 19-latek umiera z powodu obrażeń wewnętrznych. Kondukt pogrzebowy zamienia się w demonstrację "Solidarności" przeciwko komunistycznej władzy.
19 03.2023 Film, Wydarzenia