11.11.2022 Muzyka, Wydarzenia

Koncert Karoliny Cichej

Motywem przewodnim koncertu "Wieloma językami" jest tradycja Podlasia – regionu, z którego pochodzi Karolina Cicha. W koncercie znajdą się piosenki w języku ukraińskim, litewskim, rosyjskim, romskim, białoruskim, jidysz, polskim, tatarskim i esperanto, czyli w językach używanych w tej części Polski.

DNI OTWARTE INSTYTUTU POLSKIEGO W WIEDNIU 
Na trzy dni Instytut zamieni się w scenę nostalgicznej zabawy. Spotkajmy się pod jabłonką!
Gra. Jabłoń. Muzyka z dalekich stron i zapach świeżo wydrukowanych stron komiksu. Wspomnienia z dzieciństwa.

Karolina Cicha jest kompozytorką, wokalistką, multiinstrumentalistką, oraz laureatką Grand Prix na Festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. Jej album „Tany” został nominowany do prestiżowej nagrody Fryderyka w kategorii Muzyka Świata.

Motywem przewodnim koncertu „Wieloma językami” jest tradycja Podlasia – regionu, z którego pochodzi Karolina Cicha. W koncercie znajdą się piosenki w języku ukraińskim, litewskim, rosyjskim, romskim, białoruskim, jidysz, polskim, tatarskim i esperanto, czyli w językach używanych w tej części Polski.

 

Piątek, 11 listopada, godz. 18:30

Miejsce: Instytut Polski w Wiedniu, Am Gestade 7, 1010 Wiedeń

Wstęp/bilety: Wstęp wolny. Konieczna rezerwacja miejsc: event.wien@instytutpolski.pl 

Organizator: Instytut Polski w Wiedniu

Partnerzy: Polska Organizacja Turystyczna, State of Poland Foundation, Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A., Fundacja SLOW, Polska Akademia Nauk Stacja Naukowa w Wiedniu, wydawnictwo Christian A. Bachmann, Uniwersytet Johannesa Gutenberga w Moguncji


Koncert z rozmową: Dzieła Grażyny Bacewicz, Józefa

Druga odsłona cyklu „Zwischentöne Polen“ przynosi dwa tematy przewodnie. Pierwszy z nich koncentruje się na postaci zamordowanego w 1944 roku przez nazistów kompozytora Józefa Kofflera i tworzy muzyczno-muzykologiczną linię pomiędzy Polską, Ukrainą i Austrią.
29 03.2023 Muzyka, Wydarzenia

Do Lwowa! Wyprawa muzyczno-prawnicza – IMAGO DEI

Festiwal Imago Dei 2023 już drugi raz zaprasza na cykl koncertów „Zwischentöne Polen“ („Odcienie Polski”), podczas którego wybrzmią czołowe polskie zespoły w formatach kompozytorskich portretów.
25 03.2023 Muzyka, Wydarzenia

Leave no traces / Żeby nie było

12 maja 1983 roku Grzegorz Przemyk zostaje pobity na komisariacie w Warszawie, a dwa dni później 19-latek umiera z powodu obrażeń wewnętrznych. Kondukt pogrzebowy zamienia się w demonstrację "Solidarności" przeciwko komunistycznej władzy.
19 03.2023 Film, Wydarzenia