21.10.2022 Aktualności, Inne

„Długa Noc Literatury“ pod hasłem „Pokój“   

W ramach "Długiej Nocy Literatury" Czeskie Centrum w Wiedniu zorganizowało 21 października serię odczytów w różnych instytutach kultury w Wiedniu.

Pierwsza „Długa Noc Literatury” odbyła się pod hasłem „Pokój”. Udział wzięli autorzy z dziewięciu krajów. Inicjatywa powstała z okazji przejęcia przez Czechy prezydencji w Unii Europejskiej.

Wydarzenie rozpoczęło się w Czeskim Centrum odczytami Adriana Grimy (Malta) i Jaroslava Rudiša, następnie włączyły się kolejne instytuty. O godzinie 19.30 w Instytucie Polskim w Wiedniu polska autorka Magdalena Marszałkowska i jej szwedzka koleżanka Cecilia Hansson czytały fragmenty swoich tekstów. W tym samym czasie w Instytucie Słowackim na scenie prezentowały się Maria Hatala (Słowacja) i Tamara Štajner (Słowenia), a w Instytucie Francuskim tłumaczka Annemarie Emeder czytała fragmenty utworu Gemmy Salem „Gdzie są ci, których kocha twoje serce?”. O godzinie 21.00 w Collegium Hungaricum czytał Ferenc Barnás. Następnie wszyscy autorzy wrócili do Czeskiego Centrum, gdzie miał miejsce finał wydarzenia i ponowne czytanie Jaroslava Rudiša i Sary Kuratle ze Szwajcarii.

Był to różnorodny i bardzo ekscytujący program!

Fot. Instytut Polski w Wiedniu


Zapraszamy dzieci do nagrań o Mikołaju Koperniku

Instytut Polski w Wiedniu planuje stworzyć film, w którym dzieci opowiedzą o Mikołaju Koperniku.
22 03.2023 30 04.2023 Aktualności

Polsko-ukraiński koncert charytatywny „Solidarni z Ukrainą” 🗓

Podczas koncertu przeprowadzona została zbiórka charytatywna na rzecz organizacji pomocowej Matusya działającej w Austrii na rzecz dzieci z Ukrainy.
02 03.2023 Aktualności

Mikołaj Kopernik – warsztaty dla dzieci z

Podczas warsztatów sprawdziliśmy czy Kopernik miał rację i dlaczego jego teorie się sprawdziły.
27 02.2023 Aktualności