20.12.2022 Muzyka, Wydarzenia

Kroke – The World of Christmas Carols

Zespół Kroke oscyluje wokół różnych gatunków i nie wykazuje obaw przed eksperymentowaniem z jazzem i muzyką współczesną.

Data i godzina: wt., 20 grudnia, godz. 20.30.

Zespół Kroke oscyluje wokół różnych gatunków i nie wykazuje obaw przed eksperymentowaniem z jazzem i muzyką współczesną. Artyści inspirują się muzyką świata i wzbogacają utwory o własne improwizacje. W ten sposób Kroke tworzy swój własny styl, unosi się ponad granicami i formami i występuje na najbardziej renomowanych scenach muzycznych i festiwalach na całym świecie.

Ci, którzy w okresie przedświątecznym mają tendencję do odrzucania samplerów kolęd, powinni jednak posłuchać tej produkcji Kroke: „The World of Christmas Carols” to efekt podróży, spotkań i fascynacji wielokulturową muzyką zespołu, a także pomysł na to, by dać słuchaczom niekonwencjonalne podejście do świątecznego muzykowania. Są tu piosenki z Irlandii, Polski, Niemiec, Danii, Szwecji, Francji, Hiszpanii, Rumunii czy Anglii. I owszem, „Silent Night, Holy Night” nie może zabraknąć – ale w wersji połamanej rytmicznie, całkowicie w stylu Kroke.

Miejsce: Porgy & Bess, Riemergasse 11, 1010 Wiedeń
Informacje i bilety: www.porgy.at
Organizator: Instytut Polski w Wiedniu, Porgy & Bess


Mikołaj Kopernik – warsztaty dla dzieci 🗓

Na naszych warsztatach sprawdzimy odkrycia Kopernika za pomocą ciekawych eksperymentów. Najpierw użyjemy tablicy grawitacyjnej, aby zbadać, dlaczego małe planety krążą wokół dużych słońc i co to ma wspólnego z toczeniem się kul. Po zgłębieniu tajemnic nieskończonego wszechświata zrobimy doświadczenie z jednym z zainteresowań Kopernika - kartografią.
26 02.2023 Wiedza, Wydarzenia

„Dom z drzazg”- film Simona Lerenga 🗓

Dokument "Dom z drzazg" pokazuje historię tymczasowego sierocińca w środku ukraińskiej strefy wojennej, zaledwie 20 kilometrów od frontu. Poznajemy to miejsce oczami ludzi, którzy tam mieszkają.
23 02.2023 Film, Wydarzenia

Warsztaty ikonopisania 🗓

Uczestnicy warsztatów będą mogli wykonać własną kopię ikony na szkle.
18 02.2023 Design, Wydarzenia