15.12.2022 Film, Wydarzenia

Pokaz filmu „Szarlatan” Agnieszki Holland w Salzburgu

W ramach cyklu filmowego "Slawistyka, Slavistika, Славистика" Wydział Slawistyki Uniwersytetu w Salzburgu oraz Instytut Polski w Wiedniu zapraszają na pokaz filmu "Szarlatan" Agnieszki Holland.

Data i godzina: czw., 15 grudnia, godz. 18:00 

 

W ramach cyklu filmowego „Slawistyka, Slavistika, Славистика” Wydział Slawistyki Uniwersytetu w Salzburgu oraz Instytut Polski w Wiedniu zapraszają na pokaz filmu „Szarlatan” Agnieszki Holland (wersja oryginalna z niemieckimi napisami, CZ, 118 min.).

Choć osadzony w drugiej połowie XX wieku, „Szarlatan” jest filmem równie współczesnym jak jego bohater, zielarz Jan Mikolášek. Natura jest dla niego lekarstwem na ludzkie cierpienie, a jej nadprzyrodzone moce mogą według niego uleczyć ciało i umysł. Niemal alchemiczna wiedza Mikoláška o właściwościach ziół i jego niesamowity dar wnikania w ludzki umysł przyciągają do jego kliniki tysiące osób. Jednak ten dar ma też swoją ciemną stronę.

 

Reżyseria: Agnieszka Holland

Występują: Claudia Vaseková, Ivan Trojan, Jana Kvantiková

 

Miejsce: Das Kino, Giselakai 11, 5020 Salzburg

Wstęp i bilety: Bilety: www.daskino.at

Organizator: Uniwersytet w Salzburgu – Wydział Slawistyki, Das Kino, Instytut Polski w Wiedniu


Rainer Maria Nero “Kairos” – premiera albumu

Tego wieczoru gitarzysta Rainer Maria Nero i jego zespół poświęcą się muzycznym poszukiwaniom.
15 12.2023 Muzyka, Wydarzenia

„Kochany Karolu, Mecenasie i Ciemiężco”. 99 lat

Prezentacja zbioru korespondencji Herberta i Dedeciusa pod redakcją Przemysława Chojnowskiego zatytułowanego "Kochany Karolu, Mecenasie i Ciemiężco. Listy 1959-1994"
13 12.2023 Literatura, Wydarzenia

Mariupol/Gdańsk: sister cities, sister stories 🗓

Dwie zbliżone historie partnerskich miast Mariupola i Gdańska w różnych ramach czasowych - oba miasta są synonimem walki o wolność dzięki odwadze swoich obrońców.
05 12.2023 24 02.2024 Sztuka, Wydarzenia