15.12.2022 Film, Wydarzenia

Pokaz filmu „Szarlatan” Agnieszki Holland w Salzburgu

W ramach cyklu filmowego "Slawistyka, Slavistika, Славистика" Wydział Slawistyki Uniwersytetu w Salzburgu oraz Instytut Polski w Wiedniu zapraszają na pokaz filmu "Szarlatan" Agnieszki Holland.

Data i godzina: czw., 15 grudnia, godz. 18:00 

 

W ramach cyklu filmowego „Slawistyka, Slavistika, Славистика” Wydział Slawistyki Uniwersytetu w Salzburgu oraz Instytut Polski w Wiedniu zapraszają na pokaz filmu „Szarlatan” Agnieszki Holland (wersja oryginalna z niemieckimi napisami, CZ, 118 min.).

Choć osadzony w drugiej połowie XX wieku, „Szarlatan” jest filmem równie współczesnym jak jego bohater, zielarz Jan Mikolášek. Natura jest dla niego lekarstwem na ludzkie cierpienie, a jej nadprzyrodzone moce mogą według niego uleczyć ciało i umysł. Niemal alchemiczna wiedza Mikoláška o właściwościach ziół i jego niesamowity dar wnikania w ludzki umysł przyciągają do jego kliniki tysiące osób. Jednak ten dar ma też swoją ciemną stronę.

 

Reżyseria: Agnieszka Holland

Występują: Claudia Vaseková, Ivan Trojan, Jana Kvantiková

 

Miejsce: Das Kino, Giselakai 11, 5020 Salzburg

Wstęp i bilety: Bilety: www.daskino.at

Organizator: Uniwersytet w Salzburgu – Wydział Slawistyki, Das Kino, Instytut Polski w Wiedniu


Mikołaj Kopernik – warsztaty dla dzieci 🗓

Na naszych warsztatach sprawdzimy odkrycia Kopernika za pomocą ciekawych eksperymentów. Najpierw użyjemy tablicy grawitacyjnej, aby zbadać, dlaczego małe planety krążą wokół dużych słońc i co to ma wspólnego z toczeniem się kul. Po zgłębieniu tajemnic nieskończonego wszechświata zrobimy doświadczenie z jednym z zainteresowań Kopernika - kartografią.
26 02.2023 Wiedza, Wydarzenia

„Dom z drzazg”- film Simona Lerenga 🗓

Dokument "Dom z drzazg" pokazuje historię tymczasowego sierocińca w środku ukraińskiej strefy wojennej, zaledwie 20 kilometrów od frontu. Poznajemy to miejsce oczami ludzi, którzy tam mieszkają.
23 02.2023 Film, Wydarzenia

Warsztaty ikonopisania 🗓

Uczestnicy warsztatów będą mogli wykonać własną kopię ikony na szkle.
18 02.2023 Design, Wydarzenia