23.12.2022 Aktualności, Muzyka

Prezent świąteczny od Instytutu

Dyrektor Monika Szmigiel-Turlej oraz cały zespół Instytutu Polskiego w Wiedniu życzą Państwu wesołych Świąt oraz zdrowia, szczęścia i sukcesów zawodowych w 2023 roku!

Naszym świątecznym prezentem dla Państwa jest skrócona wersja koncertu 'The World of Christmas Carols’ w wykonaniu zespołu Kroke, który odbył się 20 grudnia w wiedeńskim klubie jazzowym Porgy&Bess. To niezapomniana uczta muzyczna, którą teraz mogą Państwo przeżyć w domu!

Koncert był promocją najnowszej płyty zespołu Kroke – „The World of Christmas Carols”. Zespół wykonał jednak nie tylko tradycyjne polskie kolędy, ale również fantastyczne utwory ze swoich poprzednich albumów.

 


Biblioteka Instytutu w dniu 31 maja 🗓

Drodzy Czytelnicy! Uprzejmie informujemy, że biblioteka Instytutu Polskiego w Wiedniu w dniu 31 maja 2023 będzie nieczynna. Bardzo przepraszamy za niedogodności!
31 05.2023 Aktualności, Inne

Muzyczne uniesienia na festiwalu EUNIC Musikfest w

Artyści z 12 krajów przygotowali projekty, ukazujące dorobek kulturalny ich krajów, zachowując przy tym jeden punkt wspólny: wszechświat.
30 05.2023 Aktualności

Odkrycie – muzyczno-literacke wspomnienie Wisławy Szymborskiej 🗓

Wspomnienie z recytacją i muzyką w setną rocznicę urodzin Wisławy Szymborskiej, polskiej poetki i laureatki Literackiej Nagrody Nobla.
29 06.2023 Literatura, Muzyka, Wydarzenia