13.02.2023 Historia, Wydarzenia

In memoriam Krzysztof Michalski

W dziesiątą rocznicę śmierci Krzysztofa Michalskiego dedykujemy ten wyjątkowy wieczór polskiemu filozofowi i założycielowi Instytutu Nauk o Człowieku.

W dziesiątą rocznicę śmierci Krzysztofa Michalskiego dedykujemy ten wyjątkowy wieczór polskiemu filozofowi i założycielowi Instytutu Nauk o Człowieku. Przyjaciele i współpracownicy, którzy go znali, cenili, a czasem też krytykowali, wspominają tę wybitną osobowość dla współczesnej historii Polski i Austrii oraz o wielkich zasługach dla Europy Wschodniej i Zachodniej. Czytać będą fragmenty jego twórczości nawiązując również do osobistych doświadczeń. Będzie to wieczór wielowątkowy i wielojęzyczny – w języku niemieckim, polskim i angielskim.
W muzycznej części wieczoru wystąpi ukraiński saksofonista jazzowy Andri Prozorow.Pn., 13 lutego, godz. 18.30, Instytut Polski w Wiedniu, Am Gestade 7, 1010 Wiedeń
Wstęp wolny. Wymagana rejestracja: event.wien@instytutpolski.pl

Organizator: Instytut Polski w Wiedniu, Instytut Nauk o Człowieku (IWM)

 


Koncert z rozmową: Dzieła Grażyny Bacewicz, Józefa

Druga odsłona cyklu „Zwischentöne Polen“ przynosi dwa tematy przewodnie. Pierwszy z nich koncentruje się na postaci zamordowanego w 1944 roku przez nazistów kompozytora Józefa Kofflera i tworzy muzyczno-muzykologiczną linię pomiędzy Polską, Ukrainą i Austrią.
29 03.2023 Muzyka, Wydarzenia

Do Lwowa! Wyprawa muzyczno-prawnicza – IMAGO DEI

Festiwal Imago Dei 2023 już drugi raz zaprasza na cykl koncertów „Zwischentöne Polen“ („Odcienie Polski”), podczas którego wybrzmią czołowe polskie zespoły w formatach kompozytorskich portretów.
25 03.2023 Muzyka, Wydarzenia

Leave no traces / Żeby nie było

12 maja 1983 roku Grzegorz Przemyk zostaje pobity na komisariacie w Warszawie, a dwa dni później 19-latek umiera z powodu obrażeń wewnętrznych. Kondukt pogrzebowy zamienia się w demonstrację "Solidarności" przeciwko komunistycznej władzy.
19 03.2023 Film, Wydarzenia