13.02.2023 Historia, Wydarzenia

In memoriam Krzysztof Michalski

W dziesiątą rocznicę śmierci Krzysztofa Michalskiego dedykujemy ten wyjątkowy wieczór polskiemu filozofowi i założycielowi Instytutu Nauk o Człowieku.

W dziesiątą rocznicę śmierci Krzysztofa Michalskiego dedykujemy ten wyjątkowy wieczór polskiemu filozofowi i założycielowi Instytutu Nauk o Człowieku. Przyjaciele i współpracownicy, którzy go znali, cenili, a czasem też krytykowali, wspominają tę wybitną osobowość dla współczesnej historii Polski i Austrii oraz o wielkich zasługach dla Europy Wschodniej i Zachodniej. Czytać będą fragmenty jego twórczości nawiązując również do osobistych doświadczeń. Będzie to wieczór wielowątkowy i wielojęzyczny – w języku niemieckim, polskim i angielskim.
W muzycznej części wieczoru wystąpi ukraiński saksofonista jazzowy Andri Prozorow.Pn., 13 lutego, godz. 18.30, Instytut Polski w Wiedniu, Am Gestade 7, 1010 Wiedeń
Wstęp wolny. Wymagana rejestracja: event.wien@instytutpolski.pl

Organizator: Instytut Polski w Wiedniu, Instytut Nauk o Człowieku (IWM)

 


Rainer Maria Nero “Kairos” – premiera albumu

Tego wieczoru gitarzysta Rainer Maria Nero i jego zespół poświęcą się muzycznym poszukiwaniom.
15 12.2023 Muzyka, Wydarzenia

„Kochany Karolu, Mecenasie i Ciemiężco”. 99 lat

Prezentacja zbioru korespondencji Herberta i Dedeciusa pod redakcją Przemysława Chojnowskiego zatytułowanego "Kochany Karolu, Mecenasie i Ciemiężco. Listy 1959-1994"
13 12.2023 Literatura, Wydarzenia

Mariupol/Gdańsk: sister cities, sister stories 🗓

Dwie zbliżone historie partnerskich miast Mariupola i Gdańska w różnych ramach czasowych - oba miasta są synonimem walki o wolność dzięki odwadze swoich obrońców.
05 12.2023 24 02.2024 Sztuka, Wydarzenia