3.02.2023 Muzyka, Wydarzenia

Koncert USO 9001 „Rhesus Albert”

Formacja USO 9001 prezentuje swój debiutancki album "Rhesus Albert". Album jest symbiozą jazzu, math-rocka, elektroniki, muzyki klasycznej i hip-hopu.

W ramach cyklu koncertów „New Polish Jazz” w jazzowym klubie ZWE, zespół USO 9001 (Undefined Sonoristic Object) z Bielska-Białej prezentuje swoją pierwszą płytę „Rhesus Albert”. Album jest symbiozą jazzu, math-rocka, elektroniki, muzyki klasycznej i hip-hopu. Producent Albert Krach jako miejsce nagrań wybrał stolarnię w małej wsi pod Sochaczewem. Miejsce, do którego zespół udał się na tydzień, wyraźnie określiło formę i ostateczne brzmienie. Trio (Miłosz Pieczonka – sax, Jan Gałosz – gitara, Jan Pieniążek – perkusja), zainspirowane nagraniami z lat siedemdziesiątych, postawiło na niekonwencjonalne rozwiązania podczas produkcji, przestrzenne brzmienia i naturalne pogłosy.


Piątek, 3 lutego, wstęp od godz. 20.00, Jazzclub ZWE Wien, Floßgasse 4, 1020 Wiedeń
Bilety: www.zwe.cc

Organizator: Jazzclub ZWE, Partner: Instytut Polski w Wiedniu


Koncert z rozmową: Dzieła Grażyny Bacewicz, Józefa

Druga odsłona cyklu „Zwischentöne Polen“ przynosi dwa tematy przewodnie. Pierwszy z nich koncentruje się na postaci zamordowanego w 1944 roku przez nazistów kompozytora Józefa Kofflera i tworzy muzyczno-muzykologiczną linię pomiędzy Polską, Ukrainą i Austrią.
29 03.2023 Muzyka, Wydarzenia

Do Lwowa! Wyprawa muzyczno-prawnicza – IMAGO DEI

Festiwal Imago Dei 2023 już drugi raz zaprasza na cykl koncertów „Zwischentöne Polen“ („Odcienie Polski”), podczas którego wybrzmią czołowe polskie zespoły w formatach kompozytorskich portretów.
25 03.2023 Muzyka, Wydarzenia

Leave no traces / Żeby nie było

12 maja 1983 roku Grzegorz Przemyk zostaje pobity na komisariacie w Warszawie, a dwa dni później 19-latek umiera z powodu obrażeń wewnętrznych. Kondukt pogrzebowy zamienia się w demonstrację "Solidarności" przeciwko komunistycznej władzy.
19 03.2023 Film, Wydarzenia