23.04.2023 Wiedza, Wydarzenia

Kazimierz Michałowski. Podróż przez starożytny Egipt – Warsztaty dla dzieci

Pisz, obliczaj, mierz i mumifikuj, aby poznać życie w czasach starożytnego Egiptu z pierwszej ręki!

Archeolog Kazimierz Michałowski (1901-1981) zasłynął z pracy badawczej w temacie starożytnego Egiptu. Uratował świątynię Abu Simbel przed zalaniem, a tym samym ocalił cenne egipskie artefakty. Wiele z jego znalezisk można do dziś podziwiać w warszawskim Muzeum Narodowym. Dołącz do nas w podróży po starożytnym Egipcie, tak jak wtedy Michałowski i odkryj jego wielowarstwową kulturę. Pisz, obliczaj, mierz i mumifikuj, aby poznać życie w tamtych czasach z pierwszej ręki!

Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się, kim byli polscy odkrywcy, jak ich eksploracje ukształtowały nasze spojrzenie na świat i jaką wiedzę mamy od nich dzisiaj.

Dla dzieci w wieku od ok. 8 do 11 lat. Liczba uczestników ograniczona, obowiązują zapisy: event.wien@instytutpolski.pl. Wstęp wolny.

Niedziela,  23 kwietnia 12:00-15:00
Instytut Polski w Wiedniu, Am Gestade 7, 1010 Wiedeń

Prosimy o punktualne przyprowadzanie dzieci i odebranie między 14.40 a 15.00.


Organizator: Instytut Polski w Wiedniu, Science Pool


Odkrycie – muzyczno-literacke wspomnienie Wisławy Szymborskiej 🗓

Wspomnienie z recytacją i muzyką w setną rocznicę urodzin Wisławy Szymborskiej, polskiej poetki i laureatki Literackiej Nagrody Nobla.
29 06.2023 Literatura, Muzyka, Wydarzenia

Długa Noc Kościołów: koncert 🗓

Różnorodność repertuaru pod względem stylistycznym i wykonawczym zainteresuje melomanów, jak i pozwoli słuchaczom dotknąć sacrum w muzyce, jak i przestrzeni pięknego kościoła Maria am Gestade.
02 06.2023 Muzyka, Wydarzenia

BOLESŁAWIEC – WARSZTATY CERAMICZNE 🗓

Warsztaty dekoratorskie z mistrzem stempli-dekoracji z Bolesławca. Zapraszamy do ekscytowania się tą piękną ceramiką. Wstęp wolny, wymagane są zapisy.
12 05.2023 Design, Wydarzenia