18.03.2023 Film, Wydarzenia

Teściowie – NEW POLISH FILMS

Koszmar wszystkich rodziców panny młodej: ceremonia ślubna zostaje w krótkim czasie odwołana, ale większość gości przybyła już na przyjęcie weselne. Więc uroczystość i tak musi się odbyć. Ale jak to zrobić? Tej nocy zderzają się dwie rodziny, które nie mogłyby być bardziej różne.

Pokazy filmowe NEW POLISH FILMS to święto polskiego kina, podczas którego zaprezentowane zostaną wybrane aktualne produkcje. Spektrum tematów, stylów i podejść jest bardzo szerokie – od humorystycznych komentarzy na temat polskiej przeszłości, przez aktualne problemy społeczno-polityczne, po dramat historyczny – do odkrycia jest bardzo wiele. Dzięki pokazom NEW POLISH FILMS na duży ekran w Wiedniu trafiają filmy, które zdobyły uznanie zarówno w Polsce, jak i na międzynarodowych festiwalach.

Teściowie (The In-laws)

PL 2021, 82 min, OmeU
Reżyser: Kuba Michalczuk
Z Mają Ostaszewską, Marcinem Dorocińskim, Izabelą Kuną, Adamem Woronowiczem a. o.

Koszmar wszystkich rodziców panny młodej: ceremonia ślubna zostaje w krótkim czasie odwołana, ale większość gości przybyła już na przyjęcie weselne. Więc uroczystość i tak musi się odbyć. Ale jak to zrobić? Tej nocy zderzają się dwie rodziny, które nie mogłyby być bardziej różne. Różnią się zasadniczo pochodzeniem, statusem społecznym, gustami i nie tylko zawartością portfela. W trakcie wieczoru znikają grzecznie założone uśmiechy i rozpoczyna się pamiętna walka z błotem.

Data i godzina: sobota, 18. marca 18.30 

Miejsce: Stadtkino im Künstlerhaus, Akademiestraße 13, 1010 Wiedeń

Informacje i bilety: www.stadtkinowien.at

Organizator: Instytut Polski w Wiedniu, Stadtkino im Künstlerhaus


Odkrycie – muzyczno-literacke wspomnienie Wisławy Szymborskiej 🗓

Wspomnienie z recytacją i muzyką w setną rocznicę urodzin Wisławy Szymborskiej, polskiej poetki i laureatki Literackiej Nagrody Nobla.
29 06.2023 Literatura, Muzyka, Wydarzenia

Długa Noc Kościołów: koncert 🗓

Różnorodność repertuaru pod względem stylistycznym i wykonawczym zainteresuje melomanów, jak i pozwoli słuchaczom dotknąć sacrum w muzyce, jak i przestrzeni pięknego kościoła Maria am Gestade.
02 06.2023 Muzyka, Wydarzenia

BOLESŁAWIEC – WARSZTATY CERAMICZNE 🗓

Warsztaty dekoratorskie z mistrzem stempli-dekoracji z Bolesławca. Zapraszamy do ekscytowania się tą piękną ceramiką. Wstęp wolny, wymagane są zapisy.
12 05.2023 Design, Wydarzenia