7.10.2023 Design, Wydarzenia

Długa Noc Muzeów ORF „EXPLORERS“

Aktualna wystawa wzornictwa „ODKRYWCY” pokazuje, jak młodzi polscy projektanci wymyślają nowe rzeczy, wyznaczają trendy i starają się wyprzedzać swoje czasy.

Galeria Instytutu Polskiego prezentuje ciekawe projekty artystyczne współczesnych polskich artystów: od dizajnu przez fotografię, grafikę i plakat po malarstwo. Aktualna wystawa wzornictwa „ODKRYWCY” pokazuje, jak młodzi polscy projektanci wymyślają nowe rzeczy, wyznaczają trendy i starają się wyprzedzać swoje czasy. To przekrój designu w pięciu kategoriach: #Bioróżnorodność, #Zdrowie, #Gospodarstwo domowe, #Miasto i #Rytuał.

 

Program specjalny:

20:00 i 21:00: Warsztaty „Odkrywanie i eksperymentowanie – wykorzystywanie ciekawych materiałów w projektowaniu produktów”

 

Data i godziny otwarcia: 1 października w godz. od 18.00 do 01.00

Miejsce: p_art Galerie, Am Gestade 7, 1010 Wiedeń

Informacje oraz bilety: Wstęp tylko z ważnym biletem. Bilety są dostępne w przedsprzedaży na tickets.ORF.at oraz we wszystkich muzeach i instytucjach kulturalnych biorących udział w Nocy Muzeów. Dnia 30 września oraz 1 października bilety będzie również można zakupić w „Treffpunkt Museum” na wiedeńskim Maria-Theresien-Platz.

Organizatorzy: ORF, Instytut Polski w Wiedniu


Rainer Maria Nero “Kairos” – premiera albumu

Tego wieczoru gitarzysta Rainer Maria Nero i jego zespół poświęcą się muzycznym poszukiwaniom.
15 12.2023 Muzyka, Wydarzenia

„Kochany Karolu, Mecenasie i Ciemiężco”. 99 lat

Prezentacja zbioru korespondencji Herberta i Dedeciusa pod redakcją Przemysława Chojnowskiego zatytułowanego "Kochany Karolu, Mecenasie i Ciemiężco. Listy 1959-1994"
13 12.2023 Literatura, Wydarzenia

Mariupol/Gdańsk: sister cities, sister stories 🗓

Dwie zbliżone historie partnerskich miast Mariupola i Gdańska w różnych ramach czasowych - oba miasta są synonimem walki o wolność dzięki odwadze swoich obrońców.
05 12.2023 24 02.2024 Sztuka, Wydarzenia